Berberin, extrakt 98%

Novinka
berberin

Berberin neboli dřišťál osinatý napomáhá k normálnímu metabolismu cukrů a tuků, činnosti kardiovaskulárního systému, jater a zlepšenému trávení či stavu pokožky. Má silné protizánětlivé účinky.

229 Kč
Skladem

Berberin známý z Číny a Indie se používá nejméně tisíc let v tradiční čínské medicíně (TČM) a ajurvédě. Studie prokázaly jeho silné antimikrobiální, protinádorové, protizánětlivé, antibakteriální účinky či efekty na snižování krevní glukózy.

co to je berberin?

Berberin je přírodní alkaloid přítomný v bylinách jako zlatobýl, dřišťál, zlatice, oregonské hrozny či zázvor, a to zejména v kůře, kořenech a oddencích. Má tak sytě žlutou barvu, že se používá jako přírodní barvivo. V TČM jsou tyto bylinky požívány po dlouhou doby při léčbě diabetu a problémy s trávícím traktem jako průjem či bakteriální gastroenteritidě.

Alkaloid
Alkaloidy jsou přírodní látky obsahující hlavně základní atomy dusíku. Konzumace těchto sloučenin je propagovaná obzvláště pro své účinky na kardiovaskulární a metabolické zdraví.

s čím pomáhá:

 • Metabolickým syndromem
 • Cukrovkou
 • Infekcemi trávicího traktu
 • Srdečními problémy
 • Vysokým cholesterolem
 • Vysokým krevním tlakem
 • Problémy s imunitou
 • Problémy s klouby
 • Sníženou hustotou kostí
 • Kontrolou váhy
 • Depresí a sníženou kognitivní funkcí

Metabolismus cukrů a tuků:
Studie potvrdily efekty berberinu na krevní cukr a zlepšenou senzitivitu na inzulin při dávkování 2-3 kapslí 500 mg berberinu po dobu 3 měsíců. Další studie prokázaly účinek na lepší metabolizaci tuků a efekty na zánětlivost těla. Berberin je účinný při snižování množství tuků v krvi a zlepšením hubnutí.

Kognitivní efekt:
Studie ukázaly potenciální terapeutické efekty proti neuro-degenerativním onemocněním jako Alzheimerova či Parkinsonova choroba a neuro-degenerace vyvolané traumatem díky neuroprotektivnímu efektu eliminujícím neurodegeneraci. Studie ukázaly efekty při boji s depresí.

Regulace přemnožených bakterií ve střevě:
Berberin je vhodný pro lidi se SIBD.

Podpora srdce:
Díky efektu na metabolismus a odbourávání tuků v krvi se snižuje kornatění tepen, zlepšuje se prokrvení, snížení krevního tlaku a ochraně před aterosklerózou a arytmií.

Podpora plic:
Studie prokazují, že berberin zlepšuje funkci plic díky protizánětlivým účinkům. Ve studii publikované v časopise Inflamation byly myši konfrontovány cigaretovým kouřem způsobujícím akutní zánět v plicích, poté byly podpořeny 50mg/kg berberinu podávaným přímo do žaludku. Bylo zjištěno markantní snížení zánětu a poškození plic.

Ochrana jater:
Ranné studie prokázaly zlepšenou ochranu jater před poškozením díky snížení krevního cukru triglyceridů a inzulínové rezistence, což jsou markery lidí s jaterním poškozením, hepatitidou či ztučněním.

Dávkování:
1 - 3 kapsle denně, zapít dostatečným množstvím vody.

Upozornění:
Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplněk stravy není určen jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Neužívejte v případě přecitlivělosti na některou ze složek. Není určeno pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Po otevření spotřebujte do 3 měsíců.

Složení:
Berberin (extrakt 98%), želatinové kapsle (hovězí želatina, glycerol, voda).

Obsah:
60 kasplí (37,5 g)

Nutriční hodnoty v 1 kapsli: 
Berberin (extrakt 98%) 500 mg

Kód Kód: 1020
Kategorie: Doplňky stravy
Hmotnost: 0.3 kg
Obsah: 60 kapslí
Zpět do obchodu