Carbofit, aktivní uhlí

Carbofit je přírodní aktivní rostlinné uhlí z kokosových skořápek v hypromelosových tobolkách. Vhodné při zažívacích potížích a také při detoxikaci. Odvádí ze střev mj. endotoxiny a estrogen.

179 Kč
Skladem

Čisté aktivní rostlinné uhlí v tobolkách bez jakýchkoli přísad.

  • aktivní látka výhradně rostlinného původu
  • s vysokou pórovitostí pro zajištění žádné aktivity
  • uvolnění aktivní látky není v případě tobolek znesnadněno lisováním
  • tobolky neobsahují další pomocné látky často používané při výrobě tablet
  • v případě potřeby je možné prášek z tobolky pohodlně vysypat a upravit způsob dávkování a užití

Složení v jedné tobolce: 200 mg aktivovaného rostlinného uhlí

Doporučené dávkování: 1 - 2 tobolky za den nejlépe mezi jídly. Zapít dostatečným množstvím vody. Pro děti do 3 let poloviční dávka.

Vlastnosti Carbofitu a způsob zpracování látky v doplňku stravy ovlivňují doporučené dávkování přípravku. Zejména na počátku užívání se doporučuje řídit výše uvedeným. V případě potřeby je ale možné jednotlivou dávku postupně zvýšit až na 5 tobolek.

Doporučená doba užívání:

  • při očistě (detoxikaci) organismu 1 - 2 tobolky 2x denně po dobu 1 měsíce
  • v případě střevních nevolností je dávkování a délka užívání individuální. Při nadměrné plynatosti (s náznaky průjmu) mohou dospělí užívat 1 - 5 tobolek několikrát denně (děti poloviční dávku), vždy zapít dostatečným množstvím vody.

Skladování: při pokojové teplotě, na suchém a tmavém místě. Lahvičku vždy uzavřít! Carbofit vychytává i látky ze vzduchu, kdyby nebyla lahvička dobře uzavřená, snížila by se jeho účinnost.

Upozornění: kromě černého zabarvení stolice nejsou nežádoucí vedlejší účinky známy.

o aktivním uhlí

Aktivní uhlí je pórovitá uhlíková látka získávaná karbonizací a aktivací suroviny. Význačnou vlastností aktivního uhlí je jeho velká absorpční schopnost.

Aktivní uhlí přispívá ke snižování nadměrné plynatosti po jídle. Přiznívého účinku aktivního uhlí se dosáhne při požití 1 g alespoň 30 minut před jídlem a 1 g krátce po jídle.

Enormní pórovitost aktivního uhlí umožňuje absorbovat široký rozsah látek. Když látka, která má být odstraněna, přijde do kontaktu s aktivním uhlím, difunduje prostřednictvím systému pórů do vnitřní oblasti.

Právě četnost výskytu mikropórů a transportních pórů určuje vlastnosti konkrétního užitého aktivního uhlí. Ve struktuře aktivního uhlí vyrobeného z kokosových skořápek výrazně převažují mikropóry.

Látky absorbovatelné aktivním uhlím: radioaktivní látky, narkotika, morfin, kokain, opium, penicilin, aspirin, atropin, sulfonamidy, barbituráty, nortryptilin, amfetamin, digitalis, strrychnin, salycitany, meprobamat, chinin, nikotin, kyanid, benzin, fenobarbital, fenol, fenolftalein, jód, arzen, selen, stříbro, některé soli stříbra, pesticidy, antimon, endotoxiny, estrogen

Látky neabsorbovatelné aktivním uhlím: oxid uhelnatý, oxid uhličitý, etan, ethylen, vodík, metan

Látky s omezeným účinkem aktivního uhlí: alkohol, kuchyňská sůl, železo

Kód Kód: 971
Kategorie: Doplňky stravy
Obsah: 60 kapslí
Zpět do obchodu