Kolagen s kyselinou hyaluronovou, 500 g

Tip
4502 kolagen s kyselinou hyaluronovou 500g

Hydrolyzovaný kolagen s přídavkem kyseliny hyaluronové a biotinu pro růst a obnovu buněk a tkání. V jedné dávce (20 g) je 19,39 g hovězího kolagenu, 600 mg kyseliny hyaluronové a 80 µg biotinu.

1 099 Kč
Skladem

Kolagen a kyselina hyaluronová, základní stavební jednotky

Kolagen je druh proteinu, který hraje důležitou roli při budování a podpoře mnoha tkání, od kostí a chrupavek po kůži, vlasy, nehty či trávicí systém. Kolagen si můžeme představit jako lepidlo pro celé naše tělo. Vytváří vazivo, čímž podporuje zdravou strukturu pokožky, svalové tkáně, kostí a šlach.

Skládá se z esenciálních aminokyselin a v rámci organismu tvoří 30% veškerých bílkovin. V lidském těle existuje mnoho různých typů, ale naprostá většina je tvořena tvz. kolagenem typu I (v kostech a kůži), kolagenem typu II (v chrupavce a kloubech) a kolagenu typu III (ve svalových buňkách a nervových tkáních).

Kolagen je protein, který si naše tělo dokáže vytvářet, pokud má dostatek potřebných živin. Ale s postupem věku se tato schopnost začne snižovat. Přibližně kolem věku 20 let se produkce kolagenu zpomaluje a kolem věku 40 let kolagen klesá rychleji, než ho tělo dokáže vyprodukovat.

proč kombinace kolagenu, k. hyaluronové a biotinu?

Kyselina hyaluronová, stejně jako kolagen, má příznivý účinek na pokožku, nehty, vlasy, klouby a pohybový aparát. Při jejich kombinaci se účinek obou látek zvyšuje.

Lidské tělo je schopno si obě látky vytvářet, ale s postupem věku se jejich produkce zpomaluje až se úplně zastaví. Ztráta obou složek může být negativně pozorována na naší kůži, stavech zubu, kloubů a šlach. Proto je doporučeno od věku 25-30 let dodávat obě látky externě. Biotin je důležitý pro růst a obnovu buněk a tkání.

Při pravidelném používání může být elasticita pokožky udržitelně zvýšena.

  • podporuje správnou funkci kloubů
  • zvyšuje elasticitu pokožky
  • pomáhá zlepšovat kondici střev
  • pomáhá zlepšení funkce paměti
  • pomáhá snižovat hladinu cholesterolu
  • detoxikuje tělo a podporuje správnou funkci jater
  • podporuje růst vlasů a zpevňuje nehty

Doporučená denní dávka kolagenu je 20 g. Je doporučováno začínat na nejvyšší hranici z důvodu nejrychlejšímu nasycení pojivových tkání a nastartování regeneračních procesů. Doporučená denní dávka kyseliny hyaluronové není stanovena, uvádí se v rozmezí 200-1000 mg. Doporučená dávka biotinu je stanovena 50 µg, nejvyšší přípustné množství v denní dávce je 500 µg.

Tento produkt byl vyroben a testován ve farmaceutických podmínkách v Německu.

Je vyroben z kvalitních surovin s ověřeným původem a certifikací čistoty, kdy 100% kolagen pochází z argentinské farmy a má certifikaci Halal. Neobsahuje žádná aditiva jako je lepek, sója, laktóza nebo sladidla.

otázky a odpovědi

Jaké je přesné složení produktu?
V jedné doporučené dávce (20 g) je 19,39 g hovězího kolagenu, 600 mg kyseliny hyaluronové a 80 µg biotinu.

V jaké formě je kyselina hyaluronová?
Jedná se o sodium hyaluronate, hyaluronát sodný.

Co umí kyseliina hyaluronová?
Působí na stimulaci a růst nových buněk. Omezuje i tvorbu vrásek. Mezi další funkce kyseliny hyaluronové patří schopnost přivést živiny do chrupavky a odvést z kloubního pouzdra nahromaděné odpadní látky. Navíc je nezbytnou součástí synoviální (kloubní) tekutiny. Ta zabezpečuje hladký pohyb kloubů a zamezuje jejich nadměrnému tření. Zároveň umožňuje transport živin. Jednou z hlavních složek této tekutiny je kyselina hyaluronová, která se používá v léčbě kloubních onemocnění jako artróza. Jelikož váže vodu, tak skvěle působí proti vráskám a striím. Vhodná je také pro lidi s akné či dermatitidou.

Jak mohu zvýšit účinnost kolagenu?
Užívejte s jídlem a zařadit do jídelníčku potraviny bohaté na vitamín C pro podporu tvorby kolagenu a pozitivních účinků na lidské tělo. Doporučujeme ACEROLU - PŘIRODNÍ VITAMIN C.

Co je hydrolyzovaný kolagen?
Mnoho látek v našem těle, musí být rozloženo (hydrolyzováno), aby je naše tělo mohlo beze zbytku využít. Hydrolyzovaný kolagen má stejné vlastnosti jako přírodní kolagen, ale lépe se rozpouští ve studené vodě, má lepší vstřebatelnost lidským tělem a větší biologickou aktivitu.

Proč Biotin?
Biotin je důležitý pro růst a obnovu buněk a tkání. Náš produkt obsahuje formu D-biotinu, která je přirozeně se vyskytující forma biotinu, plně biologicky aktivní a tělem nejlépe vstřebatelná.

Jaké pozitivní účinky na zdraví má Biotin?
Účinky biotinu jsou známé zejména v oblasti krásy, protože přispívá k udržení zdravých vlasů a zářivé pleti. Kromě toho podporuje fungování nervového systému. Je také důležitý pro látkovou výměnu, která je důležitá pro tvorbu energie a správný metabolismus makronutrientů. Také napomáhá k růstu buněk a obnově tkání.

Kód Kód: 895
Kategorie: Doplňky stravy
Obsah: 500 g
Výživové údaje na 100 g: ENERGIE: 1457 kJ/ 348 kcal ; TUKY: 0 g; Z TOHO NASYCENÉ MASTNÉ KYSELINY: 0 g ; SACHARIDY: 0 g; Z TOHO CUKRY: 0 g; VLÁKNINA: 0,30 g; BÍLKOVINY: 90,2 g ; SŮL: 0,3 g; KYSELINA HYALURONOVÁ: 3 g; BIOTIN: na 20 g = 80 μg
Složení aminokyselin na 100 g: GLYCIN: 21,5 g; PROLIN: 12,32 g; HYDROXYPROLIN: 11,54 g; KYSELINA GLUTAMOVÁ: 9,9 g; ALANIN: 8,34 g; ARGININ: 7,08 g ; KYSELINA ASPARAGOVÁ: 5,63 g; LYSIN: 3,5 g; SERIN: 3,1 g; LEUCIN: 2,62 g; VALIN: 2,33 g; FENYLALANIN: 2,04 g; THREONIN: 1,75 g; HYDROXYLYSIN: 1,5 g; ISOLEUCIN: 1,36 g; HISTIDIN: 0,97 g; METHIONIN: 0,87 g; TYROSIN: 0,78 g

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení