Kolagen WOLFINO, grass-fed

Kolagen je jeden z nejvíce přehlížených doplňků stravy. Přitom je extrémně důležitý pro zdraví kostí, kloubů, šlach, kůže, ale i střev. Je to ideální pomocník v boji proti stárnutí z estetického i funkčního hlediska. Prémiový hydrolyzovaný kolagen WOLFINO pochází z krav krmených výhradně trávou.

749 Kč
Skladem

grass-fed

Kritériem pro výběr při nákupu je, že hovězí kolagen nepochází z velkochovu. To u drtivé většiny produktů na trhu neplatí. V kolagenu také nechceme žádné přidané látky, např. syntetický vit. C – kyselina askorbová, umělá sladidla, protispékavé látky...

Prémiový hydrolyzovaný kolagen WOLFINO pochází z brazilských krav, které celý život tráví na pastvě a nejsou dokrmovány ničím jiným než trávou, čili je grass-fed a také 100% bez přísad, barviv a konzervantů.

Pokud je kvalitní kokosový olej králem mezi nasycenými tuky, tak kvalitní kolagen je pro-metabolickým princem mezi živočišnými bílkovinami. PROČ by měl být součásti fyziologicky zdravé stravy u lidí všech věkových kategorií a v některých případech i u masožravých domácích mazlíčků? Co je kritériem při nákupu a jakou chceme kvalitu, aby kolagen sloužil zdraví?

Lidé dnes znají kolagen hlavně v souvislosti se zdravou kůži, vlasy, kostmi a klouby, hojením zranění... nebo srstí, zuby a pohybovým aparátem u zvířat. Mohou za to druhy aminokyselin, které kolagen obsahuje. Tím jeho přínosy ale zdaleka nekončí, protože má dalekosáhlý dopad na efektivní metabolismus a dlouhodobé zdraví všech tělesných systémů.

protizánětlivý kolagen

Hydrolyzovaný kolagen má velmi malé množství pro-zánětlivých a metabolismus tlumících aminokyselin jako tryptofan, metionin, cystein a histidin.

Tyto aminokyseliny obsahují ve velkém množství svalové části masa (i proto je nechceme mít jako převažující zdroj živočišných bílkovin), vaječné bílky (i proto chceme jíst celá vejce i se žloutky) nebo syrovátkový protein (odpadní produkt mléčného průmyslu, izolovanou syrovátku nechceme vůbec).

Kolagen naopak obsahuje velmi prospěšné hojivé a anti-stresové aminokyseliny - zejména GLYCIN, PROLIN, hydroxyprolin a alanin. Glycin a prolin hojí střevní stěnu, pomáhají k adekvátní imunitě (a to i díky své protizánětlivosti), jsou potřebné pro produkci proteinů transportujících glukózu do buněk (jsou součástí řešení metabolických obtíží vč. cukrovky a inzulínové rezistence) a také pro tvorbu žaludeční kyseliny a žlučových solí (zlepšují trávení).

Glycin je také nezbytný pro tvorbu vlastního kolagenu v našem těle. Je potřebný pro tvorbu kreatinu, který pomáhá dodávat energii svalovým buňkám a srdci. Účastní se detoxikačních procesů.

Kolagen se velmi RYCHLE tráví a pro lidi se zdravotními obtížemi je tak výhodným způsobem, jak v jídelníčku navýšit bílkoviny zdravou cestou.

Jak, kam a kolik ho použít?

Hydrolyzovaný kolagen lze rozmíchat za tepla i studena do jídel, kaší (např. bezobilná kaše z kokosové mouky – recept dle e-booku - www.elihealth.cz/e-book1), vývaru a polévek, kávy, 100% džusu, koktejlů, kokosového a živočišného mléka, bio jogurtů, tvarohů, domácích dezertů apod. Je bez chuti a zápachu.

Uklidňuje nervový systém – můžete být tak ideální předspánkovou svačinu (např. nápoj z bio 100% pomerančového džusu, špetky soli a kolagenu).

Velmi výhodně a snadno s ním také doplníte nebo navýšíte denní příjem bílkovin - 1 g kolagenu obsahuje 1 g dobře stravitelných živočišných bílkovin. Ideální denní dávka je 15 – 30 g kolagenu. Pokud si dáváte méně jak 10 g denně, je to málo na to, aby to mělo nějaký zdravotní efekt.

Doporučené dávkování: 10 - 30 g (cca 1 - 3 vrchovaté polévkové lžíce), lze rozdělit na několik denních dávek.

Způsob užití: Snadno rozpustný v horkých i studených tekutinách jako voda, polévka, káva, čaj, džus. Vhodné přidat do kaší, bio jogurtů, tvarohů a domácích dezertů. Stačí rozmíchat.

Ukládat mimo dosah dětí. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Vhodné pro lidi i masožravá zvířata.

Nutriční hodnoty na 100 g: Energetická hodnota: 1700  kJ, bílkoviny: >98 %, tuky: <0,1 %, sacharidy: 0 %, sůl: <1 %, vláknina: <1 %.

Země původu: Brazílie

Vyrobeno ve Švédsku.

Přidat nadpis

bonus pro domácí zvířata

Kolagen nebo vývar z kostí je vhodný také na doplnění pro domácí masožravé mazlíčky, ale nezastoupí syrové kosti a přirozenou stravu. Pro zdraví a pohodu psů a koček je nezbytné, aby měli ve své fyziologicky přirozené stravě i syrové kosti (přemražené; ideálně i s pojivovými tkáněmi, např. kuřecí krky) a kvůli dostatku vápníku, zdravým kostem, zubům, čištění zubního plaku, silným čelistem a pro vyvážení množství fosforu ze svaloviny.

Mnoho zvířat je však již poškozeno granulemi a konzervami (vč. těch „speciálních“!), které jsou destruktivní hned z několika důvodů: PUFA tuky, syntetické „vitamíny“ a minerály, nedostatek živin, tepelná úprava-extruze, nestravitelná vláknina/sacharidy pro kočky. Je tedy potřeba je naučit znovu kousat a posílit čelisti, než zvládnou kosti. Platí to hlavně u psů a koček, které neloví. Do té doby je na místě přidávat jim kvůli vápníku prášek ze sušených skořápek (návod viz zvířecí e-book www.elihealth.cz/e-book2) a hydrolyzovaný kolagen kvůli glycinu a prolinu. Oba přidáváme denně k syrovému (přemraženému) masu a vnitřnostem (a pro psy na rozdíl od koček jsou k tomu vhodné i určité druhy sacharidů).

Syntetický vápník v granulích a minerální suplementy jsou velmi škodlivé! Kolagen je také vhodný pro štěňata velkých plemen. V e-booku pro zvířata najdete i tipy, jak a společně s čím lze využít kolagen, když zvíře nejí a nepije (a potřebujeme ho rozjíst a taky mu nedávat jen čistou vodu, ale výživnou tekutinu).

Některá zvířata zubožená průmyslovým krmivem svoji přirozenou stravu ze začátku odmítají - degenerativní PUFA tuky v granulích a konzervách jsou bohužel návykové! Zvíře na degenerativní stravě, na kterou je zvyklé, neprosperuje a ani se nezotaví, pokud už obtíže má. Tato strava mu zdravotní obtíže prohloubí a postupně ho zabije. Lze je ale naučit jíst znovu správně a tím si ušetřit pozdější trápení a vážné obtíže... nebo řešit ty, které již nastaly a které bohužel lidé považují za „normu“ a nebo na ně volí škodlivá řešení.

Detaily o krmení vč. poměru živin obsahuje mimo řady dalších zásadních informací e-book „Velký průvodce ke zdraví domácích zvířat". Je o přirozené STRAVĚ, PREVENCI i funkčním ŘEŠENÍ menších i vážných obtíží (vč. toho, jak jednat v akutních stavech). Většina lidí tyto informace okolo stravy ani léčby nezná, u veterinářů je z podstaty věci neuslyšíte a i zvířecí "alternativci" se bohužel dopouští zásadních omylů, protože nevychází z nezávislé vědy. Průmysl s domácími zvířaty nastavil normu, která ale nejde dohromady se zdravím a přirozeností zvířat.

Kód Kód: 976
Jméno značky: WOLFINO
Kategorie: Doplňky stravy
Hmotnost: 0.5 kg
Obsah: 400 g
Zpět do obchodu