Želatina z hovězího Great Lakes, grass fed

Želatina je dobře rozpustná a pochází od kvalitních volně pasoucích se zvířat. Jedná se o bioaktivní produkt obsahující až 90 % proteinů. Ideální pro použití do jídel na zahušťování. Nepění, nevytváří hrudky a kousky a je zcela bez chuti a zápachu.

750 Kč
Skladem

Želatina je zcela bez příchuti a lepku. Narozdíl od hydrolyzovaného kolagenu želatina tuhne, proto se používá při výrobě kulinářských specialit. Ideální pro přípravu zdravých želatinových pochoutek.

Přirozená schopnost těla opravit podpůrné pojivové tkáně (kosti, šlachy, vazy, chrupavky, kůži, vlasy a nehty) klesá po dosažení věkové hranice 25 let. Želatina poskytuje dostatečné množství aminokyselin jako glycin a lysin, které jsou speciálně zapotřebí pro obnovu pojivových a vazivových tkání a napomáhají regulovat funkci buněk. Jejich nedostatek se může projevit bolestmi kloubů, lámavostí nehtů a bolestmi svalů.

Želírovací schopnost želatiny vám může pomoci při redukční dietě. Zaplní místo s nízkým obsahem tuku a energie ve stravě. Želatina je hovězího původu, tedy není z rybího zdroje, na který mohou být častější alergie.

pro koho je želatina určena?

 • pro aktivní lidi a sportovce
 • pro lidi, kteří mají problémy s klouby, vazy, šlachami, kůží a nehty
 • pro všechny, kteří rádi vaří (želé, dezerty, zdravé zahušťování)
 • pro pacienty s nadváhou (pomáhá tlumit apetit a poskytuje tělu proteiny)

Želatina je zpracována s využitím proteolytických enzymů pro lepší vstřebatelnost a dostupnost produktu pro vaše tělo.

Pozor na produkty, které jsou štěpeny za přístupu tepla a kyselin.

Jak pomáhá želatina ve vašem těle?

Pohyb je důležitý, ale vystavuje klouby opotřebení. Obzvlášť při náročném sportu nebo běhu na nevhodných površích, kde může docházet k zatížení chrupavek až několik set kilogramů na 1 cm2.

Jedná se o bioaktivní produkt obsahující až 90 % proteinů. Želatina obsahuje dostatečné množství aminokyselin pro podporu obnovy pojivových tkání.

Želatina od Great Lakes má certifikaci Kosher. Jedná se o zcela čistý produkt. Pochází od kvalitních volně se pasoucích zvířat z Jižní Ameriky.

Želatina je získávána enzymatickou hydrolýzou kolagenu z kůže, pojivových tkání a také z kostí. Zcela bez lepku. Nepění, nevytváří hrudky a kousky a je zcela bez chuti a zápachu. Je připravována v souladu s vysokými standardy instituce The United States Pharmacopeial Convention.

charakteristika a výhody želatiny great lakes

 •  obsahuje čistý přírodní protein
 •  certifikace Košer
 •  obsahuje přírodní kolagen pro podporu kloubů
 •  bezlepková
 •  bez Glutamanu sodného (hojně používané dochucovadlo); neobsahuje ani volný glutamát z hydrolyzátu
 •  GMO free
 •  v průběhu výroby nebo jako hotový výrobek nebyl zpracován s ozářením

great lakes má tyto certifikace

Kosher - Pareve, bezlepkové, neobsahují MSG, non-GMO, certifikované Keto, Paleo, ověřené bez glyfosátu, přírodní a kompatibilní s USP/NF, FDA certifikát kvality a SQF certifikováno na úrovni Global Food Safety Initiative (GFSI).

Kolagen a produkty želatiny Great Lakes Gelatin pocházejí z dobytka v Argentině a Brazílii. Jsou chovány na pastvinách a krmeny trávou na základě standardů American Grassfed Association a pokynů pro dobré životní podmínky zvířat. Produkce vylučuje použití růstových hormonů, antibiotik a steroidů.

Společnost Great Lakes Gelatin® se zavázala monitorovat vznikající postupy a výzkum v oblasti dobrých životních podmínek zvířat a standardech chovu s ohledem na bezpečnost a kvalitu.

Splňuje normu USP 33-NF 28 testování na obsah těžkých kovů a mirkobiologickou kontaminaci.

Užití: Dvě polévkové lžíce (12 g, doporučená DDD - denní dávka). Narozdíl od hydrolyzovaného kolagenu želatina tuhne, proto se používá při výrobě kulinářských specialit. Ideální pro přípravu zdravých želatinových pochoutek, na zahušťování.

Chraňte před chladem. Skladujte na suchém místě. Produkt má téměř neomezenou dobu použitelnosti při skladování v suchu. Po otevření spotřebujte do 3 let.

Nutriční profil v mg dle denní dávky (12g):

 

Alanin 1210
Arginin 1023
Kyselina Asparagová 737
Cystin 11
Kyselina Glutamová 1254
Glycin 3190
Hystidin 110
Hydroxylysin 132
Hydroxyprolin 1595
Isoleucin 198
Leucin 374
Lysin 506
Methionin 110
Fenylalanin 286
Prolin 1936
Serin 418
Threonin 242
Tyrosin 110
Valin 363
Sodík 200
Draslík 25
Vápník 40
Hořčík 10
Zinek 0,3
Železo 1,1
Měď 0,3

 

Kolagen z hovězího paseného na trávě od firmy Great Lakes najedete ZDE

Kód Kód: 913
Kategorie: Doplňky stravy
Obsah: 454 g
Zpět do obchodu