Aloe vera, BIO sušený gel

Neohodnoceno

Kvalita je pro nás na prvním místě - tato aloe pochází z rostlinek pěstovaných organicky. Její léčivé a zkrášlující účinky zná lidstvo už tisíciletí a my vám ji nabízíme v té nejčistší formě tak, jak ji stvořila příroda. Tedy bez konzervantů, pesticidů a plnidel.

200 Kč
Skladem

užití rostliny v praxi

Aloe vera gel je zázračná tekutina získaná z dužiny aloe vera, nejuniverzálnější byliny planety. Tato ojedinělá přírodní substance nahradí řadu různých přípravků, ať už kosmetických nebo z domácí lékárny.

Lze ho užívat zevně i vnitřně.

Dužina rostliny obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek, její účinky jsou hydratační, vyživující, regenerační, antibakteriální, antimykotické, zklidňující, protizánětlivé, detoxikační, antioxidační, antivirové a analgetické (tišící bolest). Při vnitřním užívání posiluje imunitu, optimalizuje trávení, napomáhá při potížích se zažívacím ústrojím.

vnější použití

Běžná péče

 • péče o vlasy
 • péče o pokožku

K urychlení hojení

 • rány
 • odřeniny
 • štípance od hmyzu
 • popáleniny
 • jizvy, strie

Kožní onemocnění

 • akné
 • lupy
 • seborická dermatitida
 • ekzém
 • lupénka
 • plísně
 • opary
 • záněty pokožky
 • tvrdá a hrubá pokožka

Horní cesty dýchací

 • angína
 • škrábání v krku
 • rýma

Záněty

 • parodontóza (zánět dásní)
 • afty
 • zánět kloubů
 • výron
 • zánět středního ucha

vnitřní užití

 • zvýšení imunity
 • optimalizace trávení
 • zažívací potíže
 • překyselený žaludek
 • kolitida
 • nadýmání
 • pálení žáhy
 • zácpa
 • žaludeční vředy
 • prokrvuje tkáně
 • reguluje krevní cukr
 • při hubnutí

vnější užití - informace a návody

vnejsi_pouziti_aloe_vera

Péče o pleť
Vyživuje pokožku, hydratuje suchou pleť, reguluje mastnou pleť, působí proti příznakům stárnutí - udržuje pleť hydratovanou, což vyrovnává jemné vrásky a omezuje vznik nových
Postup: Naneste Aloe vera gel pod běžně používaný krém, pečující olej nebo máslo
Tip: Aloe vera gel je také báječný gel na holení

Péče o vlasy - pro pravidelné užívání
Vyživuje vlasy - ideální nejen na suché a poničené vlasy - aloe vera gel je silný vlasový kondicionér, který vyživuje vlasy od kořene po konečky. Výsledek je velmi výrazný, vlasy jsou okamžitě lesklejší, poddajnější, pevnější, méně se lámou, méně vypadávají a rychleji rostou. To díky složení podobnému keratinu, což je bílkovina tvořící 90% vlasu, která posiluje vlas a zlepšuje jeho strukturu. Proniknout snadno do vlasového vlákna mu pomáhá lignin. Sílu a lesk dodává kombinace esenicálních aminokyselin.
Pomáhá proti lupům a seborické dermatitidě - díky kyselině salicylové, která má antibakteriální vlastnosti a díky schopnosti fungovat jako exfoliant
Postup: Přiměřené množství gelu Aloe vera naneste na vlasy po celé jejich délce až ke kořínkům, zakryjte jednorázovou igelitovou čepicí (popř. igelitovou folií), omotejte ručníkem, aby byly vlasy v teple a nechte působit až několik hodin nebo přes noc
Účinky této vlasové masky trvají přibližně 2 týdny a lze ji aplikovat libovolně často podle potřeby.
Tip: Pro zjednodušení lze vetřít malé množství gelu po každém umytí do vlhkých vlasů a již neoplachovat

Poranění kůže, kožní potíže
Gel z listů kůži dezinfikuje, hydratuje, působí protizánětlivě, antimykoticky, tiší bolest a přímo podporuje tvorbu nových kožních buněk a prokrvení postiženého místa - tím hojení nejen velmi urychlí, ale také zabraňuje tvorbě jizev. Má chladivé účinky, zamezuje tvorbě puchýřů.
Postup: Aloe vera gel aplikujte přímo na postiženou pokožku dle potřeby

Zánětlivá onemocnění
Aloe vera gel působí protizánětlivě, je vhodný pro použití na záněty všech typů

Záněty v dutině ústní
Parodontóza, zánět dásní, afty.
Postup: Ústa pravidelně vyplachujte gelem z Aloe vera

Záněty kloubů
Postup: Aloe vera gel aplikujte přímo na postižené místo

Zánět středního ucha, rýma
Postup: Aloe vera gel kápněte přímo do ucha nebo nosu

vnitřní užití - informace a návodY

napoj_z_aloe_vera

Nedoporučuje se těhotným a kojícím ženám, při menstruaci nebo hemoroidech.
Po 6 - 8 týdnech pravidelného užívání je třeba udělat dvoutýdenní pauzu.

Postup: Denně užívejte množství 0,5g sušiny rozmíchané ve 100 ml vody. Aplikujte před jídlem

Zvýšení imunity
Aloe vera je prevencí před mnoha bakteriálními i virovými onemocněními.

Je přírodním zdrojem mnoha vitamínů a minerálů a má velmi pozitivní účinky na imunitní systém. Komplex účinných látek podporuje množení bílých krvinek, jejich zvýšenou aktivitu a produkci protilátek i tvorbu protizánětlivé látky prostaglandinu.

Trávící systém
Aloe vera chrání a pročišťuje trávicí systém a optimalizuje trávení. Mukopolysacharidy obsažené ve šťávě z aloe brzdí růst kvasinek, množení virů i nežádoucích bakterií a zároveň chrání sliznice trávicího ústrojí. Trávení napomáhá i řada v ní obsažených enzymů.

Hubnutí
Urychluje metabolismus, snižuje a stabilizuje hladinu cukru, takže se cítíte delší dobu sytí, vitamíny B mírní chuť k jídlu a brání ukládání tuků

Přírodní antibiotikum
Díky silným protizánětlivým a antibakteriálním účinkům působí při infekcích a zánětech.

Regulace krevního cukru
Aloe vera pomáhá regulovat krevní cukr, obnovuje slinivku a zvyšuje citlivost těla na inzulín - tím příznivě působí při cukrovce.

Prokrvení tkání
Aloe vera pomáhá prokrvovat tkáně, může se tedy stát účinným pomocníkem pro ty, kdo trpí nedostatečným prokrvením rukou a nohou tedy syndromem studených končetin.

Zajímavost
Je prokázáno, že 90% extrakt aloe dokáže spolehlivě zničit candidu, všechny streptokoky a stafylokoky, 80% extrakt ničí bakterii Escherichia coli a 70% extrakt ničí psudomonády, klebsielly, enterokoky i bakterie rodu Serratia.

sušený gel 200:1

prasek-ze-susene-duziny-aloe-vera

Sušený gel Aloe vera - BEZ KONZERVANTŮ, ADITIV, 200x koncentrovaný.
Smícháním 1 dílu práškového extraktu Aloe vera se 199 díly vody vytvoříte kapalinu odpovídající gelu z čerstvých listů.

1 kg dužinového prášku je vyroben z 200 kg dužiny čerstvých listů Aloe vera. Prášek obsahuje 100% gel aloe vera.

K výrobě tohoto sušeného prášku je použita pouze dužina listů pěstovaných bez použití pesticidů a nejsou do ní přidávány žádné konzervanty ani plnidla, která se běžně používají (např. maltodextrin).

ZARUČUJEME, ŽE...

 • produkt je nejvyšší kvality
  Levné prášky nejsou vyrobeny pouze z dužiny Aloe vera, ale z celého listu, tedy i ze slupky. Prášek, který je nazelenalý, obsahuje také Aloin - hořkou žlutou mízu, která při zpracování vytéká ze slupky listu. Aloin je mírně toxický a jeho užívání by mohlo vést k bolestem břicha až silným průjmům.
 • Nepoužíváme konzervanty
  Hojně bývají využívány benzoan sodný a sorbát draselný. Tento prášek žádné konzervanty neobsahuje.
 • Prodáváme 100% aloe vera
  Někteří výrobci přidávají do prášku i jiné suroviny jako plnidlo, čímž nejen snižují kvalitu produktu, ale také tím okrádají zákazníky.

Použití: smícháním 1 dílu práškového extraktu Aloe vera se 199 díly vody tedy vytvoříte kapalinu rovnající se gelu z čerstvých listů - (před dalším použitím nechte cca 15 minut odležet). V praxi to znamená, že nasypete cca 0,5 g extraktu do 100 ml vody a rozmícháte.

INCI: Aloe Barbadensis Leaf Juice

Skladování: Uchovávejte na chladném, suchém místě. Po každém použití prášek pečlivě uzavřete, aby se zabránilo absorpci vody v atmosféře. Po smíchání s vodou skladujte v lednici a spotřebujte do 3 - 4 dní.

Kvalita: potravinářská, kosmetická

Trvanlivost: 2 roky

Země původu: Mexiko

charakteristika rostlinY

Aloe pravá (Aloe vera, syn. Aloe barbadensis) je jednoděložná, vytrvalá, stálezelená, sukulentní bylina s dužnatými, ostnatými listy. Dužina listů je plná výživných a minerálních látek. Tato dužina má řadu velmi příznivých účinků na lidský organismus.

Léčivé účinky Aloe vera zná lidstvo celá tisíciletí

Průzračný gel z dužnatých listů rostliny používali již staří Sumerové k léčebným účelům a Egypťané ji dokonce označovali jako elixír dlouhověkosti nebo rostlinu nesmrtelnosti. Už egyptské královny využívaly účinky aloe vera k omlazení a zkrášlení pleti.

Aloe si cenili i ve starém Řecku a Římě, kde se rychle stala oblíbeným léčivým prostředkem. Díky svým účinkům byla tato rostlina u některých národů dokonce posvátnou a uctívanou. Také Kryštof Kolumbus na tuto zázračnou rostlinu nedal dopustit.

V dnešní době jsou sice produkty z Aloe vera k dostání téměř v každé drogerii nebo v obchodech se zdravou výživou, bohužel však obsahují konzervační látky a ve většině případů i další chemické látky. Tyto chemikálie mají nejen škodlivý vliv na lidský organismus, ale znehodnocují přirozené blahodárné a léčivé účinky rostliny.

Ideální je tedy zpracovat čerstvou bylinku

složení rostliny

Minerály: hořčík, mangan, zinek, železo, měď, chrom, vápník, sodík a draslík

Vitaminy: A, B1, B2, B3, B6, B12 (jako jeden z mála zdrojů), C, E, Niacin, karotenoidy, Cholin, kyselina listová

Enzymy: Oxidase, Amylase, Bradykinase, Cellulase, Catalase, Lipase, Creatine Phosphokinase, Protenase, Pentosane, Alimase, SGOT transaminase, Lactic Dehydrogenase, Phosphatase, SPOT transaminase, SGPT-Transaminase, 5 Nucleotidase

Bradykináza působí protizánětlivě, čímž zároveň snižuje bolest, a další enzymy likvidují mrtvou tkáň. Proteázy a Lipázy podporují trávení tím, že pomáhají rozkládat potravu.

Aminokyseliny: 24 - stavební prvky proteinů, z nichž lidské tělo využije 18

Esenciální mastné kyseliny: 4 - jsou důležitými protizánětlivými faktory.

Esenciální aminokyseliny: 7 - z celkových 8, které si lidské tělo nedokáže vytvořit samo a jsou dodávány v potravě

Cukry: 14 - nejdůležitější jsou glukóza a manóza nebo glukomanany, které se nerozkládají ve střevech, tudíž jsou schopny v krevním oběhu uplatnit imunoregulační účinek, neboli chrání buňky před nežádoucími činiteli. U zevního použití patří cukry mezi nejdůležitější zvlhčovače. Jedním z nejvýznamnějších polysacharidů obsažených v Aloe vera je Acemannon, který posiluje přirozený obranný systém organismu.

Antrachinony: 11 - nejdůležitější z nich jsou aloin a emodin, ale všechny dohromady fungují jako účinné látky na tišení bolesti, jsou známé i svými antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi. Ve své čisté formě působí jako velmi silné projímadlo.

Saponiny: mýdlovité substance se silným účinkem proti bakteriím, virům, plísním a infekcím vyvolaným kvasinkami.

Kyselina salycilová: má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti.

Lignin: tato dřevitá substance dodává aloe vera schopnost proniknout hluboko do pokožky.

Kód Kód: 743/10
Kategorie: Imunita