Aloe vera, BIO sušený gel

Kvalita je pro nás na prvním místě - tato aloe pochází z rostlinek pěstovaných organicky. Její léčivé a zkrášlující účinky zná lidstvo už tisíciletí a my vám ji nabízíme v té nejčistší formě tak, jak ji stvořila příroda. Tedy bez konzervantů, pesticidů a plnidel.

200 Kč
Skladem

užití rostliny v praxi

Aloe vera gel je zázračná tekutina získaná z dužiny aloe vera, nejuniverzálnější byliny planety. Tato ojedinělá přírodní substance nahradí řadu různých přípravků, ať už kosmetických nebo z domácí lékárny.

Lze ho užívat zevně i vnitřně.

Dužina rostliny obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek, její účinky jsou hydratační, vyživující, regenerační, antibakteriální, antimykotické, zklidňující, protizánětlivé, detoxikační, antioxidační, antivirové a analgetické (tišící bolest). Při vnitřním užívání posiluje imunitu, optimalizuje trávení, napomáhá při potížích se zažívacím ústrojím.

vnější použití

Běžná péče

 • péče o vlasy
 • péče o pokožku

K urychlení hojení

 • rány
 • odřeniny
 • štípance od hmyzu
 • popáleniny
 • jizvy, strie

Kožní onemocnění

 • akné
 • lupy
 • seborická dermatitida
 • ekzém
 • lupénka
 • plísně
 • opary
 • záněty pokožky
 • tvrdá a hrubá pokožka

Horní cesty dýchací

 • angína
 • škrábání v krku
 • rýma

Záněty

 • parodontóza (zánět dásní)
 • afty
 • zánět kloubů
 • výron
 • zánět středního ucha

vnitřní užití

 • zvýšení imunity
 • optimalizace trávení
 • zažívací potíže
 • překyselený žaludek
 • kolitida
 • nadýmání
 • pálení žáhy
 • zácpa
 • žaludeční vředy
 • prokrvuje tkáně
 • reguluje krevní cukr
 • při hubnutí

vnější užití - informace a návody

vnejsi_pouziti_aloe_vera

Péče o pleť
Vyživuje pokožku, hydratuje suchou pleť, reguluje mastnou pleť, působí proti příznakům stárnutí - udržuje pleť hydratovanou, což vyrovnává jemné vrásky a omezuje vznik nových
Postup: Naneste Aloe vera gel pod běžně používaný krém, pečující olej nebo máslo
Tip: Aloe vera gel je také báječný gel na holení

Péče o vlasy - pro pravidelné užívání
Vyživuje vlasy - ideální nejen na suché a poničené vlasy - aloe vera gel je silný vlasový kondicionér, který vyživuje vlasy od kořene po konečky. Výsledek je velmi výrazný, vlasy jsou okamžitě lesklejší, poddajnější, pevnější, méně se lámou, méně vypadávají a rychleji rostou. To díky složení podobnému keratinu, což je bílkovina tvořící 90% vlasu, která posiluje vlas a zlepšuje jeho strukturu. Proniknout snadno do vlasového vlákna mu pomáhá lignin. Sílu a lesk dodává kombinace esenicálních aminokyselin.
Pomáhá proti lupům a seborické dermatitidě - díky kyselině salicylové, která má antibakteriální vlastnosti a díky schopnosti fungovat jako exfoliant
Postup: Přiměřené množství gelu Aloe vera naneste na vlasy po celé jejich délce až ke kořínkům, zakryjte jednorázovou igelitovou čepicí (popř. igelitovou folií), omotejte ručníkem, aby byly vlasy v teple a nechte působit až několik hodin nebo přes noc
Účinky této vlasové masky trvají přibližně 2 týdny a lze ji aplikovat libovolně často podle potřeby.
Tip: Pro zjednodušení lze vetřít malé množství gelu po každém umytí do vlhkých vlasů a již neoplachovat

Poranění kůže, kožní potíže
Gel z listů kůži dezinfikuje, hydratuje, působí protizánětlivě, antimykoticky, tiší bolest a přímo podporuje tvorbu nových kožních buněk a prokrvení postiženého místa - tím hojení nejen velmi urychlí, ale také zabraňuje tvorbě jizev. Má chladivé účinky, zamezuje tvorbě puchýřů.
Postup: Aloe vera gel aplikujte přímo na postiženou pokožku dle potřeby

Zánětlivá onemocnění
Aloe vera gel působí protizánětlivě, je vhodný pro použití na záněty všech typů

Záněty v dutině ústní
Parodontóza, zánět dásní, afty.
Postup: Ústa pravidelně vyplachujte gelem z Aloe vera

Záněty kloubů
Postup: Aloe vera gel aplikujte přímo na postižené místo

Zánět středního ucha, rýma
Postup: Aloe vera gel kápněte přímo do ucha nebo nosu

vnitřní užití - informace a návodY

napoj_z_aloe_vera

Nedoporučuje se těhotným a kojícím ženám, při menstruaci nebo hemoroidech.
Po 6 - 8 týdnech pravidelného užívání je třeba udělat dvoutýdenní pauzu.

Postup: Denně užívejte množství 0,5g sušiny rozmíchané ve 100 ml vody. Aplikujte před jídlem

Zvýšení imunity
Aloe vera je prevencí před mnoha bakteriálními i virovými onemocněními.

Je přírodním zdrojem mnoha vitamínů a minerálů a má velmi pozitivní účinky na imunitní systém. Komplex účinných látek podporuje množení bílých krvinek, jejich zvýšenou aktivitu a produkci protilátek i tvorbu protizánětlivé látky prostaglandinu.

Trávící systém
Aloe vera chrání a pročišťuje trávicí systém a optimalizuje trávení. Mukopolysacharidy obsažené ve šťávě z aloe brzdí růst kvasinek, množení virů i nežádoucích bakterií a zároveň chrání sliznice trávicího ústrojí. Trávení napomáhá i řada v ní obsažených enzymů.

Hubnutí
Urychluje metabolismus, snižuje a stabilizuje hladinu cukru, takže se cítíte delší dobu sytí, vitamíny B mírní chuť k jídlu a brání ukládání tuků

Přírodní antibiotikum
Díky silným protizánětlivým a antibakteriálním účinkům působí při infekcích a zánětech.

Regulace krevního cukru
Aloe vera pomáhá regulovat krevní cukr, obnovuje slinivku a zvyšuje citlivost těla na inzulín - tím příznivě působí při cukrovce.

Prokrvení tkání
Aloe vera pomáhá prokrvovat tkáně, může se tedy stát účinným pomocníkem pro ty, kdo trpí nedostatečným prokrvením rukou a nohou tedy syndromem studených končetin.

Zajímavost
Je prokázáno, že 90% extrakt aloe dokáže spolehlivě zničit candidu, všechny streptokoky a stafylokoky, 80% extrakt ničí bakterii Escherichia coli a 70% extrakt ničí psudomonády, klebsielly, enterokoky i bakterie rodu Serratia.

sušený gel 200:1

prasek-ze-susene-duziny-aloe-vera

Sušený gel Aloe vera - BEZ KONZERVANTŮ, ADITIV, 200x koncentrovaný.
Smícháním 1 dílu práškového extraktu Aloe vera se 199 díly vody vytvoříte kapalinu odpovídající gelu z čerstvých listů.

1 kg dužinového prášku je vyroben z 200 kg dužiny čerstvých listů Aloe vera. Prášek obsahuje 100% gel aloe vera.

K výrobě tohoto sušeného prášku je použita pouze dužina listů pěstovaných bez použití pesticidů a nejsou do ní přidávány žádné konzervanty ani plnidla, která se běžně používají (např. maltodextrin).

ZARUČUJEME, ŽE...

 • produkt je nejvyšší kvality
  Levné prášky nejsou vyrobeny pouze z dužiny Aloe vera, ale z celého listu, tedy i ze slupky. Prášek, který je nazelenalý, obsahuje také Aloin - hořkou žlutou mízu, která při zpracování vytéká ze slupky listu. Aloin je mírně toxický a jeho užívání by mohlo vést k bolestem břicha až silným průjmům.
 • Nepoužíváme konzervanty
  Hojně bývají využívány benzoan sodný a sorbát draselný. Tento prášek žádné konzervanty neobsahuje.
 • Prodáváme 100% aloe vera
  Někteří výrobci přidávají do prášku i jiné suroviny jako plnidlo, čímž nejen snižují kvalitu produktu, ale také tím okrádají zákazníky.

Použití: smícháním 1 dílu práškového extraktu Aloe vera se 199 díly vody tedy vytvoříte kapalinu rovnající se gelu z čerstvých listů - (před dalším použitím nechte cca 15 minut odležet). V praxi to znamená, že nasypete cca 0,5 g extraktu do 100 ml vody a rozmícháte.

INCI: Aloe Barbadensis Leaf Juice

Skladování: Uchovávejte na chladném, suchém místě. Po každém použití prášek pečlivě uzavřete, aby se zabránilo absorpci vody v atmosféře. Po smíchání s vodou skladujte v lednici a spotřebujte do 3 - 4 dní.

Kvalita: potravinářská, kosmetická

Trvanlivost: 2 roky

Země původu: Mexiko

charakteristika rostlinY

Aloe pravá (Aloe vera, syn. Aloe barbadensis) je jednoděložná, vytrvalá, stálezelená, sukulentní bylina s dužnatými, ostnatými listy. Dužina listů je plná výživných a minerálních látek. Tato dužina má řadu velmi příznivých účinků na lidský organismus.

Léčivé účinky Aloe vera zná lidstvo celá tisíciletí

Průzračný gel z dužnatých listů rostliny používali již staří Sumerové k léčebným účelům a Egypťané ji dokonce označovali jako elixír dlouhověkosti nebo rostlinu nesmrtelnosti. Už egyptské královny využívaly účinky aloe vera k omlazení a zkrášlení pleti.

Aloe si cenili i ve starém Řecku a Římě, kde se rychle stala oblíbeným léčivým prostředkem. Díky svým účinkům byla tato rostlina u některých národů dokonce posvátnou a uctívanou. Také Kryštof Kolumbus na tuto zázračnou rostlinu nedal dopustit.

V dnešní době jsou sice produkty z Aloe vera k dostání téměř v každé drogerii nebo v obchodech se zdravou výživou, bohužel však obsahují konzervační látky a ve většině případů i další chemické látky. Tyto chemikálie mají nejen škodlivý vliv na lidský organismus, ale znehodnocují přirozené blahodárné a léčivé účinky rostliny.

Ideální je tedy zpracovat čerstvou bylinku

složení rostliny

Minerály: hořčík, mangan, zinek, železo, měď, chrom, vápník, sodík a draslík

Vitaminy: A, B1, B2, B3, B6, B12 (jako jeden z mála zdrojů), C, E, Niacin, karotenoidy, Cholin, kyselina listová

Enzymy: Oxidase, Amylase, Bradykinase, Cellulase, Catalase, Lipase, Creatine Phosphokinase, Protenase, Pentosane, Alimase, SGOT transaminase, Lactic Dehydrogenase, Phosphatase, SPOT transaminase, SGPT-Transaminase, 5 Nucleotidase

Bradykináza působí protizánětlivě, čímž zároveň snižuje bolest, a další enzymy likvidují mrtvou tkáň. Proteázy a Lipázy podporují trávení tím, že pomáhají rozkládat potravu.

Aminokyseliny: 24 - stavební prvky proteinů, z nichž lidské tělo využije 18

Esenciální mastné kyseliny: 4 - jsou důležitými protizánětlivými faktory.

Esenciální aminokyseliny: 7 - z celkových 8, které si lidské tělo nedokáže vytvořit samo a jsou dodávány v potravě

Cukry: 14 - nejdůležitější jsou glukóza a manóza nebo glukomanany, které se nerozkládají ve střevech, tudíž jsou schopny v krevním oběhu uplatnit imunoregulační účinek, neboli chrání buňky před nežádoucími činiteli. U zevního použití patří cukry mezi nejdůležitější zvlhčovače. Jedním z nejvýznamnějších polysacharidů obsažených v Aloe vera je Acemannon, který posiluje přirozený obranný systém organismu.

Antrachinony: 11 - nejdůležitější z nich jsou aloin a emodin, ale všechny dohromady fungují jako účinné látky na tišení bolesti, jsou známé i svými antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi. Ve své čisté formě působí jako velmi silné projímadlo.

Saponiny: mýdlovité substance se silným účinkem proti bakteriím, virům, plísním a infekcím vyvolaným kvasinkami.

Kyselina salycilová: má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti.

Lignin: tato dřevitá substance dodává aloe vera schopnost proniknout hluboko do pokožky.

Kód Kód: 743/10
Kategorie: Imunita

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení