Kombucha BIO, různé druhy

Kombucha je starověký léčebný nápoj. Je to elixír zdraví, dlouhověkosti, krásy a zdravého těla. Vzniká přírodním procesem fermentace kombuchové kultury a skutečně uvařené čaje. Kombuchu může pít každý. I děti.

40 Kč
Skladem

Pravidelné pití kombuchy může výrazně zlepšit zdravotní stav a kondici každého člověka. Dodáváte tím totiž tělu enzymy, vitamíny, minerální látky a hlavně bakterie mléčného kvašení. Pijete živou vodu.

Základním předpokladem zdraví je čisté tělo zbavené zátěže z chemikálií, plísní, těžkých kovů atd. Dobře se ví, že imunita sídlí ve střevech a právě funkce trávicího traktu je základním předpokladem celkového zdraví.

Kombucha je přirozený detox připravovaný podle tradičního receptu bez jakýchkoli úprav, ředění nebo dokonce pasterizace, která ničí prospěšné bakterie.

co je to kombucha?

Skvostný perlivý nápoj, který osvěží a dodá energii. Má spoustu zdravotních benefitů:

  • udržuje zdravé a čisté střevo
  • napomáhá dobrému zažívání
  • aktivuje látkovou výměnu
  • čistí pleť

Kombucha je houba pocházející z východní Asie. Nejde o obyčejnou houbu, ale o symbiotický útvar tvořený několika druhy kvasinek a bakterií. Má tvar plochého gumovitého hnědého lívance. Vypadá vlastně jako lišejník.

jak funguje?

Je to taková malá chemická továrna: bakterie a kvasinky pracují v optimálních teplotách na plné obrátky. Rozmnožují se, pomáhají houbě růst a produkují velké množství hojivých a léčebných látek. Kombucha je bohatá na tzv. pravotočivou kyselinu mléčnou, jež ovlivňuje trávení, podporuje prokrvení a aktivuje látkovou výměnu v játrech. Její dostatečné množství v těle chrání i proti rakovině.

Kombucha produkuje také kyselinu glukoronovou, která rovněž vzniká v játrech. Podporuje vylučování škodlivin včetně nikotinu nebo alkoholu z těla. Všeobecně se dá říct, že obsahuje žádoucí látky v harmonickém složení.

Přínos kombuchy pro zdraví dle nejnovějších poznatků:

  • Pomáhá vstřebávat výživné látky a tím zlepšuje funkci střev.
  • Díky bohatému obsahu hodnotných laktobacilů vede kombucha k udržování střevní mikroflóry a k podpoře činnosti imunitního systému.
  • Obsahuje kvasinky, které čistí a prospívají pleti.
  • Je používána jako masážní roztok při kožních poruchách a celulitidě.
  • Odstraňuje z těla jedovaté látky, těžké kovy a nikotin.
  • Je také oblíbeným prostředkem k snížení tělesné hmotnosti (k tomuto účelu je doporučeno ji pít 3x denně před jídlem.

VARIANTY PRODUKTU

BIo kombucha bancha, 500 ml

BIO kombucha bancha je kvašený nápoj z uvařeného BIO zeleného čaje (Japan Bancha) a BIO třtinového cukru. Není pasterizovaný a jeho zdravotní efekt je ověřen tisíciletou tradicí. Kvalitu nápoje potvrzuje množství polyfenolů (antioxidanty) a nízkou hodnotou cukrů.

bancha

Bio kombucha meduňka, 500 ml

BIO kombucha meduňka je kvašený nápoj ze směsi uveřeného BIO zeleného čaje, BIO meduňky a BIO třtinového cukru. Není pasterizovaný a jeho zdravotní efekt je ověřen tisíciletou tradicí. Kvalitu nápoje potvrzuje množství polyfenolů (antioxidanty) a nízkou hodnotou cukrů.

meduňka2

BIO KOmbucha black tea, 500 ml

BIO kombucha black tea je kvašený nápoj z uvařeného BIO černého čaje a BIO třtinového cukru. Není pasterizovaný a jeho zdravotní efekt je ověřen tisíciletou tradicí. Kvalitu nápoje potvrzuje množství polyfenolů (antioxidanty) a nízkou hodnotou cukrů.

blacktea

BIO KOMBUCHA kočičí dráp, 500 ml

Originální kombucha je připravena kombuchovým kvašením odvaru z rostliny Vilcacora s BIO třtinovým cukrem. Tato kombucha neobsahuje žádný čaj. Jedná se o mimořádný produkt podporující imunitu. Vilcacora pro svoji schopnost podpořit imunitu není doporučována pro jedince s transplantovanými orgány ani v počátečním stadiu těhotenství.

Mezi indiány amazonského kmene Ashaninka se od nepaměti traduje legenda o tom, jak zvířecí říše darovala člověku poznání vilcacory – liánovité rostliny s překvapujícími léčivými vlastnostmi.

Proč je vlastně vilcacora tak účinná všude tam, kde i moderní konvenční medicína neví jak dál? Jelikož obsahuje speciální alkaloid izopteropodin, který má až magickou účinnost v aktivizaci imunitního systému. Bylo zjištěno, že vilcacora je velice účinná při zánětlivých onemocněních, oparu, astmatu, žaludečních vředech a je zřejmě nezastupitelná při léčbě nádorových onemocnění. Je totiž stále více důkazů o tom, že výsledkem užívání vilcacory je zánik novotvarů a zamezování nekontrolovatelného růstu nádorů.

Má však její užívání i nějaké negativní účinky? V zásadě nemá, ale protože je to rostlina, která silně aktivizuje imunitní systém a obranné reakce na cizí tělesa v organizmu, nedoporučuje se podávat těm, kdo již absolvovali nebo budou absolvovat transplantaci kostní dřeně a vnitřních orgánů, v případě transfuze krve nebo užívání krevních preparátů, dále by ji neměli užívat kojící matky a těhotné ženy, hemofylici, děti do tří let, osoby, které si aplikují inzulín, osoby trpící cukrovkou I.typu a také osoby prodělávající hormonální terapii. V těchto případech je nutno užívání konzultovat s lékařem.

Vilcacora stimuluje imunitní systém, potlačuje zánět, detoxikuje, čistí krev, čistí střeva, brání proti volným radikálům, snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu, ničí rakovinné buňky, působí příznivě při alergiích, vředových onemocnění, otravách, artróze, křečových žilách a dalších závažných zdravotních problémech.

vilcacora

BIO KOMBUCHA green tea, 500 ml

BIO Kombucha je kvašený nápoj z uveřeného BIO zeleného čaje a BIO třtinového cukru. Není pasterizovaný a jeho zdravotní efekt je ověřen tisíciletou tradicí, ne pouze nějakým pochybným testováním. Kvalitu nápoje potvrzuje množství polyfenolů (antioxidanty) a nízkou hodnotou cukrů.

green_tea

BIO KOMBUCHA bancha citron, 500 ml

BIO Kombucha Bancha citron je kvašený nápoj z uveřeného BIO zeleného čaje (Japan Bancha) a BIO třtinového cukru ochucený přírodním aromatem Citron. Není pasterizovaný a jeho zdravotní efekt je ověřen tisíciletou tradicí. Kvalitu nápoje potvrzuje množství polyfenolů (antioxidanty) a nízkou hodnotou cukrů.

citron

Bio kombucha kopřiva, 500 ml

BIO kombucha kopřiva je kvašený nápoj z uvařeného BIO zeleného čaje, BIO kopřivy a BIO třtinového cukru. Není pasterizovaný a jeho zdravotní efekt je ověřen tisíciletou tradicí. Kvalitu nápoje potvrzuje množství polyfenolů (antioxidanty) a nízkou hodnotou cukrů.

kopřiva

Bio kombucha šípek, 500 ml

BIO kombucha šípek je kvašený nápoj z uveřeného BIO šípku a BIO třtinového cukru. Není pasterizovaný a jeho zdravotní efekt je ověřen tisíciletou tradicí. Kvalitu nápoje potvrzuje množství polyfenolů (antioxidanty) a nízkou hodnotou cukrů.

sipkova-ruze

Bio kombucha heřmánek, 500 ml

BIO kombucha heřmánek je kvašený nápoj z uvařeného BIO zeleného čaje, BIO heřmánku a BIO třtinového cukru. Není pasterizovaný a jeho zdravotní efekt je ověřen tisíciletou tradicí. Kvalitu nápoje potvrzuje množství polyfenolů (antioxidanty) a nízkou hodnotou cukrů.

hermanek_1

speciality

Bio kombucha aloe vera, 500 ml

BIO kombucha aloe vera je unikátní nápoj vzniklý přidáním lyofilizované Aloe Vera do hotové kombuchy bio meduňka s 8 % šťávy z aloe vera. Je to jediný nápoj s aloe vera, který neobsahuje žádný chemický konzervant.
Aloe Vera je vysoce účinná léčivá rostlina bez vedlejších účinků bohatá na vitamíny A, B1, B2, B6, C a E, polysacharidy, minerály, mastné kyseliny, aminokyseliny a přírodní antibakteriální látky a přírodní antibakteriální látky. Pomáhá u celé řady onemocnění trávicího ústrojí, na vysoký cholesterol, kožní problémy, infekce, alergie a také rakovinu.

aloe-vera

Bio kombucha zázvor, 500 ml

BIO kombucha zázvor je unikátní nápoj vzniklý fermentací kombuchy bio meduňka společně se syrovým zázvorem. Neobsahuje žádný chemický konzervant, není znehodnoceno vařením.

zazvor

BIO KOMBUCHA ceylon malina, 500 ML

BIO Kombucha Ceylon malina je kvašený nápoj z uvařeného BIO černého čaje Ceylon a BIO třtinového cukru ochucený přírodním aromatem maliny. Není pasterizovaný a jeho zdravotní efekt je ověřen tisíciletou tradicí. Kvalitu nápoje potvrzuje množství polyfenolů (antioxidanty) a nízkou hodnotou cukrů.

malina

BIO KOMBUCHA ZÁZVOR limetka, 500 ML

BIO kombucha Zázvor limetka je unikátní nápoj vzniklý fermentací kombuchy bio meduňka společně se syrovým zázvorem, BIO třtinového cukru a ochucený přírodním aromatem limetky. Neobsahuje žádný chemický konzervant, není znehodnoceno vařením.

limetka_1

Bio kombucha coffee, 250 ml

BIO Kombucha bez čaje. Z BIO kávy - z Peru, Etiopie a Brazílie s BIO třtinovým cukrem. Unikátní novinka vyrobená macerací a fermentací ze tří druhů BIO kávy a BIO třtinového cukru.

Kvašením kombuchou získává unikátní vlastnosti kombuchy a káva jí dodá energii. Je to vynikající zdroj energie bez jakýchkoliv umělých stimulantů. Samozřejmě tak jako ostatní kombuchy je živá, nepasterizovaná, bez jakýchkoli konzervantů nebo ochucovadel.

kava

BIO KOMBUCHA white tea, 500 ml

BIO Kombucha white tea je kvašený nápoj z uveřeného BIO bílého čaje a BIO třtinového cukru. Není pasterizovaný a jeho zdravotní efekt je ověřen tisíciletou tradicí, ne pouze nějakým pochybným testováním. Kvalitu nápoje potvrzuje množství polyfenolů (antioxidanty) a nízkou hodnotou cukrů.

whte

BIO KOMBUCHA broskev, 500 ml

BIO Kombucha broskev je kvašený nápoj z uvařeného BIO bílého čaje, BIO třtinového cukru ochucený přírodním aromatem broskve. Není pasterizovaný a jeho zdravotní efekt je ověřen tisíciletou tradicí. Kvalitu nápoje potvrzuje množství polyfenolů (antioxidanty) a nízkou hodnotou cukrů.

broskev

BIO KOMBUCHA ananas, 500 ml

BIO Kombucha ananas je kvašený nápoj z uvařeného BIO bílého čaje, BIO třtinového cukru ochucený přírodním aromatem ananasu. Není pasterizovaný a jeho zdravotní efekt je ověřen tisíciletou tradicí. Kvalitu nápoje potvrzuje množství polyfenolů (antioxidanty) a nízkou hodnotou cukrů.

ananas

BIO KOMBUCHA yerba maté, 500 ml

BIO Kombucha yerba maté je kvašený nápoj z uvařeného BIO yerby maté a BIO třtinového cukru. Není pasterizovaný a jeho zdravotní efekt je ověřen tisíciletou tradicí. Kvalitu nápoje potvrzuje množství polyfenolů (antioxidanty) a nízkou hodnotou cukrů.

yerba

BIO KOMBUCHA konopí s cbd, 500 ml

BIO Kombucha konopí je kvašený nápoj z uvařeného BIO konopí odrůdy Ferimon (obs. CBD 3,3 %) a Santhica (obs. CBD 1,8 %) a BIO třtinového cukru. Není pasterizovaný a jeho zdravotní efekt je ověřen tisíciletou tradicí. Kvalitu nápoje potvrzuje množství polyfenolů (antioxidanty) a nízkou hodnotou cukrů.

konopi

BIO KOMBUCHA chilli, 250 ML

BIO Kombucha Chilli je kvašený nápoj z uvařené zeleného čaje, meduňky a při kvašení není používán cukr, ale rýžový sirup. Kombucha není sladká, je příjemně nakyslá. Všechny použité suroviny jsou v BIO kvalitě. Kromě toho nápoj obsahuje velice ostré chilli papričky Bird's Eye, které patří k nejpálivějším na světě. Tato odrůda odrůda Capsicum frutescens byla běžně nalézána v okolí Kambodži, Laosu, či na Filipínách a Singapuru. Papričky jsou velké 1 - 2 cm. Plody jsou světle červené. Pálivost je udávána 135 500 SHU. Papričky Bird´s Eye se užívají tradičně především v filipínské, indonéské, thajské a laoské kuchyni. Nápoj není pasterizovaný a jeho zdravotní efekt je ověřen tisíciletou tradicí. Kvalitu nápoje potvrzuje množství polyfenolů (antioxidanty) a nízká hodnota cukru. Ideální na "vypálení bacilů".

chilli1

Typické složení kombuchy (nemusí být vždy):

Bacterium gluconicum
Saccharomycodes ludwigii
Bacterium xylinum
Saccharomycodes apiculatus
Acetobacter xylinum
Schizosaccharomyces pombe
Acetobacter xylinoides
Zygosaccharomyes
Acetobacter Ketogenum
Saccharomyces cerevisiae
Acetic acid / Kyselina octová
Acetoacetic acid / Kyselina acetoctová
Benzoic acid propenyl ester / Kyselina benzoová propenyl ester.
Benzonitrile
Butanoic acid / Kyselina máselná
Caffeine / Kofein
Citric acid / Kyselina citronová
Cyanocobalamin / Vit. B 12
Decanoic acid / Kyselina dekanová
Ethyl Acetate
Fructose / Ovocný cukr
d-Gluconic acid / d-glukonová kyselina
Glucose / Hroznový cukr
Hexanoic acid / Kyselina hexanová
Itaconic acid / Kyselina itakonová
2-Keto-gluconic acid / Keto – gluonová kyselina
5-Keto-gluconic acid
2-Keto-3-deoxy-gluconic Lactic acid
Niacinamide
Nicotinic acid / Kyselina nikotinová
Pantothenic acid / Kyselina pantotenová
Phenethyl Alcohol
Phenol, 4-ethyl
6-Phospho gluconate / 6- Fosfo glukonát
Propionic acid /Kyselina propionová
Octanoic acid / Kyselina oktanová
Oxalic acid / Kyselina šťavelová
Riboflavin (vit. B 2)
d-Saccharic acid (Glucaric acid) / Kyselina cukrová
Succinic acid / Kyselina jantarová
Thiamin (vit.B 1)

plus 40 dalších esterkyselin ve stopovém množství.

Kód Kód: 528/KOP
Kategorie: Potraviny
Zpět do obchodu