BetaGlukan MaxCell na imunitu

Tip
betaglukan

Betaglukan je extra účinný imunomodulátor. Výrazně pomáhá našemu organismu odolávat fyzickému i psychickému stresu a tím nás chrání před vznikem nemocí. V Japonsku je oficiálně uznán jako lék.

490 Kč
Skladem

Imunitní systém je dnes vystavován stále větší zátěži. Fyzický a psychický stres, smog, radioaktivní a elektromagnetické záření, určité léky (cytostatika, kortikoidy) a mnoho dalších negativních vlivů zatěžují náš organismus.

Důsledkem je snížená výkonnost imunitního systému, který pak není schopný dostatečně ochránit organismus před infekcemi, záněty nebo zhoubným nádorovým onemocněním. Látky, které pomáhají obnovit výkonnost imunitního systému se nazývají imunomodulátory. Jsou to složité cukry, polysacharidy, které se nacházejí v různých vyšších druzích hub a také v kvasinkových membránách.

Komplexně působí na celý organismus

Účinnou složkou v těchto látkách je unikátní přírodní polysacharid Beta-1,3-D-glukan (zkráceně betaglukan). Účinek betaglukanu se v těle projevuje na různých úrovních. Především ovlivňuje buňky zvané makrofágy tvořící jakousi první obrannou linii těla.

Betaglukan tyto makrofágy aktivuje, a ty posléze pohlcují a ničí infekční organismy a hlavně nádorové buňky. Na ně má betaglukan přímý cytostatický účinek. Na rozdíl od klasické chemoterapie ale působí selektivně, tj. ničí jen buňky nádorové, nikoli mladé a zdravé.

Souhrnně řečeno: betaglukan aktivuje imunitní systém a chrání organismus proti škodlivému vlivu různých druhů záření: z televizorů, počítačů, mobilních telefonů a dalších přístrojů, které jsou součástí našeho každodenního života.

Studie potvrzují účinnost

Studie prestižních ústavů jako Harvard, Tulane, Baylor College od Medicine, Ústav imunologie, Vojenská lékářská akademie J.E.P. Hradec Králové, Mikrobiologický ústav AV ČR potvrzují, že betaglukan je silný aktivátor makrofágů (buněk imunity).

Jde čistě o přírodní a bezpečnou prevenci a doplňkové řešení zdravotních problémů typu infekčních onemocnění, onemocnění způsobené oslabením imunitního systému a rakoviny, kloubního a mimokloubního revmatismu, vysoké hladiny cholesterolu, syndromu chronické únavy, žaludečních vředů a podpory krvetvorby.

Macs_killing_cancer_cell

Jak betaglukan působí

Po perorální aplikaci přípravku s účinnou látkou dochází k postupnému průchodu glukanu před žaludek beze změny až do střeva. Tam je dostatek specického enzymu beta-1,3-D-glukanózy, který může glukan štěpit. Pomocí receptorů makrofágů v intestinální stěně je betaglukan vychytáván. Díky receptorové interakci dojde k okamžité aktivaci makrofágů, které se zpětně přenáší do lokálních lymfatických uzlin (Payerovy pláty) a stejně jako při přirozené prezentaci antigenu se uvolňují cytokiny, které následně indikují celkovou aktivaci imunitního systému. Tento mechanismus se označuje jako fagocytární transport. Podle mechanismu účinku lze očekávat rychlý nástup účinku již po 2 hodinách od perorálního podání.

aktivace makrofágů

Receptory na membránách makrofágů dokážou betaglukany zachytit. Při setkání makrofágů s betaglukanem se prostřednictvím receptoru makrofág aktivuje. Výsledkem je vysoce aktivní buňka, která ničí všechno cizorodé a nepatřičné od bakterií až po rakovinné buňky (viz fotografie výše, na níž makrofág pohlcuje rakovinnou buňku).

Aktivací makrofágů dojde k:

  • zvýšení schopnosti makrofágů pohlcovat cizorodé částice
  • uvolňování primárních i sekundárních cytokinů
  • uvolňování kolonizačních stimulačních faktorů GM-CSF a interferonů
  • aktivaci buněk specifického imunitního systému T a B buňky

V organismu dojde k:

  • eliminaci cizorodých částic - viry, bakterie, parazity, plísně
  • snížení hladiny nežádoucích látek (např. cholesterol apod.)
  • snížení hladiny přebytečných hormonů (metabolity nadměrné fyzické či psychické zátěže)
  • uvolňování cytokinů a dalších stimulačních látek, které pomáhají při léčbě onemocnění imunitního systému a zhoubných nádorů

Betaglukan + acerola (vitamin c) + resveratrol

Pro maximální účinnost je tento betaglukan doplněn o acerolu a resveratrol z křídlatky japonské. Mnoho studií ukazuje, že tyto látky zvyšují působení betaglukanu v organismu. Synergická kombinace betaglukanu, resveratrolu a vitaminu C silně aktivuje fagocytózu a tvorbu protilátek, což vede k stimulaci apoptózy (tj. programovaná buněčná smrt, mechanismus sloužící k eliminaci nepotřebných či poškozených buněk).

Acerola je malá červená bobulka připomínající třešeň. Obsahuje až 30krát víc vitaminu C než pomeranč. Acerola je domorodým kmenům napříč Jižní Amerikou známá již tisíce let, avšak do popředí zájmu vědců se dostává až v posledních letech. Úspěšně bojuje proti nachlazení, působení volných radikálů, při onemocnění jater, vysokému cholesterolu. Udržuje mladiství vzhled pokožky a vlasů a má zkrášlující účinky.

Křídlatka japonská je známá především pro svůj vysoký obsah resveratrolu. Klinickými testy bylo zjištěno, že funguje jako velmi silný antioxidant, který chrání buňky před volnými kyslíkovými radikály v těle. Je považována za rostlinu podporující dlouhověkost.

Kdy může pomáhat

Urychluje rekonvalescenci - zvláště po léčbě antibiotiky
Ochraňuje srdečně cévní systém - snižuje hladinu cholesterolu (v roce 1998 to prokázal americký Úřad pro kontrolu léčiv), upravuje krevní tlak
Chrání před radiací a zářením - zachytává zbytky buněk a buňky poškození radiací (rentgen, ultrafialové paprsky ze slunečního záření, mobilní telefony, obrazovky počítačů, vedení vysokého napětí, běžné mamogramy, cestování letadly...)
Působí proti stresu a depresím
Protirakovinný efekt - napomáhá makrofágům rozpoznat a likvidovat mutující buňky
Při diabetu - přiznivě ovlivňuje hladinu cukru v krvi, aktivuje buňky slinivky
Regenerace tkání - urychluje zotavení poškozených tkání. Princip je prostý - aktivované makrofágy pomáhají rychleji odstranit metabolity vzniklé při zvýšené zátěži
Nápomocný účinek - pomáhá jiným lékům jako např. antibiotika, protiplísňovým a protiparazitálním lékům pracovat lépe, zvyšuje jejich účinek

Betaglukan maxcell je:

Extra účinný přírodní betaglukan s mimořádně vysokou čistotou - důležitý ukazatel účinnosti
Získává se moderními technologickými postupy z kvasinek Saccharomyces cerevisiae, doplněno Acerolou a resveratrolem pro maximální vstřebatelnost.
ß-1,3/1,6 D-glukan čistota minimálně 80 %.
Specifikace Aceroly (min. 25 % vitaminu C).
Specifikace Resveratrolu (min. 50 % resveratrolu z křídlatky japonské).
Za posledních dvacet let patří glukany mezi nejvíce studované imunomodulátory.

Balení (vystačí až na 3 měsíce užívání): 90 kapslí x 485 mg, neobsahuje plnidla ani konzervační látky
rostlinné tobolky – vhodné pro vegetariány a vegany.

Složení:
420 mg ß-1,3/1,6 D-glukan
50 mg Acerola
15 mg resveratrol
100% čisté extrakty, neobsahuje plnidla ani konzervační látky
HPMC rostlinné tobolky – vhodné pro vegetariány a vegany

Dávkování:
při zdravotních problémech: 3 kapsle denně do odstranění problémů
při preventivním užívání: 1 kapsle denně
kapsle užívejte na lačno (min. 20 minut před jídlem či 30 minut po jídle), zapíjejte vodou

Upozornění
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Není určeno pro děti do 3 let.
Ukládat mimo dosah dětí.
Není určeno jako náhrada pestré stravy.
Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C
Doplněk stravy.

Kód Kód: 623
Kategorie: Vitaminy a Minerály
Hmotnost: 0.2 kg
Obsah: 90 kapslí

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení