Testamento, hormonální optimalizace

Neohodnoceno
Tip
testamento sklo jpg

Doplněk stravy pro zvýšení hladiny testosteronu u mužů a progesteronu u žen díky látkám, u nichž byly opakovaně prokázány tyto efekty v nejnovějších studiích.

699 Kč
Skladem

 

10 látek jako 10 přikázání pro optimalizaci Testosteronu a progesteronu

Látky v Testamentu optimalizují hormonální rovnováhu stejně dobře u žen jako u mužů. U mužů užívání podporuje zvýšení testosteronu a pomáhá snižovat estrogenovou dominanci. Jak se u mužů projevuje nedostatek testosteronu a nadbytek estrogenu? Ztrátou svalové hmoty, vyšším procentem tuku, náladovostí, horším soustředěním, emoční labilitou, úzkostí, únavou, nedostatkem motivace, neplodností, nízkou tvorbou spermií, menším zájmem o sex, problémem s dosažením erekce, křehčími kostmi či zvýšeným rizikem srdeční a Alzheimerovy choroby.

Co sníženou hladinu testosteronu a estrogenovou dominanci ovlivňuje? Nadměrný stres, průmyslově zpracované potraviny, xenoestrogeny v kosmetice, čistících prostředcích a plastu, pesticidy v potravinách, nekvalitní či nedostatečný spánek, absence silového tréninku, alkohol, málo sexu.

Estrogenová dominance však není žádoucí ani u žen. Cílem je udržet estrogen v rovnováze s progesteronem, v opačném případě je následkem či hrozí ukládání tuku na břiše a stehnech (celulitida), PMS, vypadávání vlasů, nepravidelní menstruační cyklus, časté změny nálad, snížené libido, osteoporóza, neplodnost, děložní myom, endometrióza či bulka v prsu. 

Co vede k nadbytku estrogenu a nedostatku progesteronu u žen? Hormonální antikoncepce, alkohol, příjem těžkých kovů, chronický stres, xenoestrogeny (konvenční syntetická kosmetika), BPA a další plasty, průmyslově zpracované potraviny, narušené zdraví střev a mikrobiomu či pití nefiltrované vody (obsahuje hormony, dusičnany atd.).

Testamento pomáhá oběma pohlavím díky komplexu látek a extraktů, jež mají vědecky prokázaný účinek na hormonální optimalizaci.

ucinky-latek-v-testamento

vhodné pro jedince orientované na:

  • Posílení hladiny testosteronu mužů. (Díky zinku, mace peruánské)
  • Posílení hladiny progesteronu "těhotenského hormonu" u žen. (Díky mace peruánské, i3c)
  • Posílení sexuálního libida. (Díky ashwagandě, mace peruánské)
  • Zlepšení tréninkových výsledků. (Díky ashwagandě)
  • Energetická hladina. (Díky mace peruánské, ashwagandě)
  • Snižení estrogenové dominance u žen i mužů. (Díky zinku, ashwagandě, mace peruánské)
  • Hormonální optimalizaci u žen i mužů. (Díky zinku, ashwagandě, mace peruánské)

estrogenove-dominance

CO TESTAMENTO OBSAHUJE?

Jde o deset látek, které mají prokázaný účinek na hormonální optimalizace u žen i u mužů. 

Extrakt z granátové jablka. Je skvělé užívat granátové jablko ve formě šťávy - podle výzkumu z roku 2012 vedlo pití 250 ml tohoto nektaru po dobu dvou týdnů k navýšení testosteronu o 24 %, což je obrovské číslo! Daleko levnější je však užívání extraktu v Testamentu. Granátové jablko navíc pomáhá k většímu napumpování svalů během tréninku, zlepšení nálady a snižení arteriálního plaku, který je největší příčinou kardiovaskulárních onemocnění.

Bio ashwagandha. Říká se jí indický ženšen a je to jedna z nejefektivnějších přírodních látek zvyšujících testosteron i u zdravých a plodných mužů! Výzkum z roku 2015 prokázal, že její užívání vede ke zvýšení síly, nabrání svalové hmoty, snížení tělesného tuku o 3,5 % a zvýšení testosteronu o 18 %. Ashwagandha má vliv na zvyšování stresové adaptace a snižování kortizolu až o 30 %!

Extrakt z kopřivy dvoudomé. Věděli jste, že tato dobře známá bylina zvyšuje volný testosteron? To je hlavní důvod, proč má místo v Testamentu, dodatečným efektem je, že také pomáhá při problémech s prostatou.

Maca peruánská - extrakt. Jeden z nejsilnějších adaptogenů se tradičně užívá k posílení hormonálního systému, sexuální výkonnosti, libida a plodnosti u mužů i žen.

Extrakt z ústřic + zinek bisglycinát. Zinek je esenciální mikronutrient celkového zdraví, nás však nejvíce zajímá, že má výrazný vliv na hladinu testosteronu. Spolu s hořčíkem by měl být základním suplementem, pokud hodně cvičíte nebo máte náročný životní styl, jelikož je ve stravě deficitní. A pokud suplementujeme, pak v bisglycinové vazbě. Ústřice jsou biologicky ještě dostupnějším a efektivnějším zdrojem zinku a navíc obsahují 59 stopových prvků vytvářejících dokonalou synergii, kterou vytržením jedné látky z kontextu nikdy nedosáhnete.

Vitamin D3. Až 75 % obyvatelstva trpí během zimy nedostatkem tohoto vitamínu, přičemž bylo zjištěno, že suplementace už 3000 IU denně zvyšuje při jeho nedostatku celkový i volný testosteron. Kromě toho má mnoho dalších pozitivních vlivů na celkové zdraví včetně prevence vzniku rakoviny.

Indole-3-Carbinol. Testosteron je v lidském těle přeměňován na estradiol prostřednictvím enzymu aromatáza. Ta je produkována zejména tukovou tkání a slouží k balancování poměru mezi testosteronem a estrogeny. Pokud člověk trpí estrogenovou dominancí, je potřeba množství aromatázy snižovat. Toho docílíte odstraněním nadbytečného tuku nebo zařazením přírodních látek blokujících aromatázu. Jednou z nejefektivnějších a nejvíce prozkoumaných je Indol 3 Carbinol, který se přirozeně nachází v brukvovité zelenině. I3C má přitom efekt nejen na snižování aromatázy, ale také pomáhá z těla odvádět karcinogenní látky a těžké kovy.

Karnitin tartrát + biopiperin. Všech osm zmíněných látek jsme v odpovídající kvalitě a množství spojili spolu s karnitinem tartrátem a bioperinem (zvyšuje biodostupnost všech připojených látek), aby vznikla dokonalá kombinace.

estrogenova-dominance1

složení

Jedna dávka je obsažena ve 4 kapslích    
Látka Obsah RHP*
Extrakt z granátového jablka (30% punikalaginů) 350 mg nestanovena
Bio ashwaganda 300 mg nestanovena
Extrakt z kopřivy dvoudomé 200 mg nestanovena
Maca 1:10 extrakt 400 mg nestanovena
Extrakt z ústřic 100 mg nestanovena
Zinek bisglycinát 75 mg** 150 %
Vitamín D3 1500 IU 750 %
Indol 3 Carbinol 200 mg nestanovena
Karnitin tartrát 250 mg nestanovena
Piperin (extrakt z černého pepře) 3 mg nestanovena
*RHP = Referenční hodnota příjmu    
**75 mg bisglycinátu zinečnatého = 15 mg elementárního zinku, který odpovídá 150% doporučenné denní dávky.    


Dávkování: 4 kapsle najednou v netréninkové dny ráno s jídlem. V tréninkové dny 4 kapsle před tréninkem.
Balení obsahuje 120 veganských kapslí. 1 dávka je obsažena ve 4 kapslích. 1 balení tedy obsahuje 30 dávek.
Složení: Punica granatum extract, Bio Ashwagandha, Nettle root 1:10 extract, Maca 1:10 extract, Oyster extract, Zinc bisglycinate, Vitamine D3, I3C, Carnitine tartrate, Black pepper extract. Protispékavé látky: oxid křemičitý, fosforečnan vápenatý, stereát hořečnatý.
Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy. Dodržujte zdravý životní styl.

Kód Kód: 653
Kategorie: Vitaminy a Minerály
Hmotnost: 0.2 kg
Obsah: 120 kapslí