Reishi BIO - prášek

Reishi (ganoderma neboli lesklokorka lesklá) je jednou z nejužívanějších vitálních hub. V tradiční čínské medicíně se využívá po tisíciletí pro své vitalizující účinky. Zvolte ideální poměr polysacharidů, triterpenů a dalších bioaktivních látek pro nejlepší výsledky.

360 Kč
Skladem

V čínské medicíně se Reishi používá k podpoře vitality a obranyschopnosti. Má výrazné adaptogenní účinky. Je vhodná u chronických a vážných stavů.

Veškerá houbová surovina je testovaná v německé nezávislé laboratoři na více než 500 druhů známých škodlivin (patogenů) jako jsou těžké kovy, pesticidy a člověku nebezpečné mikroorganismy. Testuje se také PAHs a radioaktivita. Testuje se každá šarže. Takto obsáhlé testy žádný jiný výrobce v Čechách nenabízí.

MAXIMÁLNÍ SÍLA A ÚČINNOST

Reishi je jednou z nejceněnějších hub tradiční čínské medicíny. V překladu znamená „božská houba nesmrtelnosti“. Její účinky se využívají již více jak 4 000 let.

Reishi ve formě prášku (powder/biomasa) se vyrábí tak, že se usušená plodnice houby rozemele na velmi jemný prášek speciální metodou shellbroken, při které dojde k narušení chitinového obalu buňky a uvolnění bioaktivních látek. Oproti extraktu má tato forma jemnější působení.

ÚČINKY

Dá se užívat na široké spektrum problémů. Je nejužívanější houbou u onkologických pacientů, protože umí stimulovat imunitní systém a zároveň posiluje organismus. Dokáže se poprat s E.coli, B.dysenterie, B.Pseudomonas, pneumokoky, streptokoky, stafylokoky a jinými koky...

Druhou oblastí, kde Reishi používáme, jsou únavové stavy fyzické i psychické, pomáhá s regenrací po porodu. Má antiaging účinky. Zároveň je možné ji použít při stavech lehkých depresí, úzkostí, panických atak, neukotvenosti nebo i při nespavosti. Reishi harmonizuje psychiku a odolnost vůči stresu.

Reishi posiluje srdce, plíce i játra, která čistí a regeneruje lépe než ostropestřec. Umí regulovat imunitní systém oběma směry - pokud je slabý, tak ho posílí, pokud je silný (autoimunitní onemocnění a alergie), tak ho oslabí. Proto se využívá také u astma, senných rým, ekzémů a respiračních problémů.

Je vhodná u menstruačních nerovnováh, reguluje krevní cukr (diabetes II. typu - zlepšuje reakce tkání na inzulin). Harmonizuje krevní tlak (bráni hypoxii srdečního svalu a zlepšuje výživu věnčitých tepen). Používá se též na chronické záněty včetně pohybového aparátu (např. artritida). Tlumí nadměrnou funkci štítné žlázy.

POUŽITÍ V PRAXI

  • všeobecné posílení imunitního systému
  • terapie alergií
  • podpora fyzického a mentálního zdravotního stavu
  • doplňková terapie rakoviny
  • podpora srdce a oběhu
  • přírodní prostředek proti stárnutí
  • pomoc při poruchách spánku, nervovém neklidu a vyčerpání
  • doplňková terapie u poruch jater

DALŠÍ MOTIVY PRO POUŽITÍ REISHI

nespavost, úzkosti, nadváha, únavy, reguluje lipidy a cholesterol, anti-aging účinky, ochrana srdce a jater, alergie (zastavuje uvolňování histaminu + vitamín C), alergie na potraviny, onemocnění pohybového aparátu, odstranění stresu, rakovina žaludku, jater, plic, kůže, mozku, ledvin, posílení imunitního systému, kožní onemocnění, posiluje kardiovaskulární systém (zvyšuje kontraktilitu, snižuje TK, brání hypoxii srdečního svalu), antibiotické působení (proti E.coli, B.dysenterie, Pseudomonas, pneumokokům, streptokokům, stafylokokům), posiluje játra, diabetes, tiší kašel, podporuje vykašlávání, sedativně, analgeticky, antihistaminový efekt, bronchitida, neurastenie, leukopenie, cirhóza jater, dermatologická onemocnění, tělesná či duševní únava, artróza, artritida, leukemie, onemocnění sítnice, svalová atrofie a dystrofie a RS, detoxikace jater, výrazný antioxidant.

Obsah balení: 100 g BIO prášku z plodnice Ganoderma lucidum (biomasa/powder)

Hmotnost balení: 100g

Dávkování:

Běžná dávka
1-3 g denně s minimálním půlhodinovým odstupem od jídla.

Rozmíchat v cca 1 dcl vody a vypít (1 zarovnaná kávová lžička = 2 g prášku).

Doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat.

Užívejte na lačno (min. 30 minut před jídlem či 60 minut po jídle), zapíjejte vodou nebo slabým zeleným čajem. U dětí je dávkování snížené úměrně věku.

Při užívání vitálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C, který zvyšuje vstřebatelnost účinných látek. Například ve formě extraktu brazilské třešně Aceroly.

reishi_houba

O REISHI

Reishi patří mezi chorošovité dřevokazné houby. Najdeme ji na kmenech většinou již odumřelých stromů nebo pařezech. Její plodnice jsou polokruhovité a mívají průměr 6−12 cm a jsou specifické svou lesklou lakovou vrstvou, od té je odvozen český název.

Reishi má domovinu v Asii, kde je nazývána též „božská houba nesmrtelnosti“. Je pevnou součástí tradiční čínské medicíny, která ji využívá více než 4 000 let. Reishi je zmiňována i v základním díle čínské medicíny, ve Vnitřním kánonu Žlutého císaře. Byla tehdy natolik vzácná, že byla určena jen pro císaře a jeho rodinu. Mniši v taoistických klášterech užívali Reishi před meditací, pro její schopnost uklidňovat duši. Pro její schopnost regenerovat funkce organismus a aktivizovat ho ji užívají ruští kosmonauti či šerpové ve vysokých nadmořských výškách Himalájí.

Reishi obsahuje mnoho bioaktivních látek, které ji dělají naprosto jedinečnou. V Reishi můžeme najít krom vitamínů, minerálů i velké množství polysacharidů beta glukanů, ganoderanů, ale také steroidů, cyklických esterů laktonů, triterpenů, kam patří i kyselina ganoderická či lanostany aj. Pro naši produkci používáme plodnice ve stáří 6-9 měsíců. V tomto stáří je koncentrace účinných látek nejvyšší. U starších hub se koncentrace účinných látek postupně snižuje a účinek není tak efektivní.

CO SE V REISHI SKRÝVÁ?

TRITERPENY A STEROLY

O terpenech je známé, že mají protirakovinné i protiinfekční účinky. Navíc jsou také silnými antioxidanty a snižují hladinu tuků v krvi. Na druhou stranu však příliš nezasahují do aktivity imunitního systému.

K nejsilnějším triterpenům se řadí kyselina ganoderická X, která je skutečný mistr v zabíjení nádorových buněk. Existují také další ganoderické kyseliny, a to např. B a D, které mají vliv na krevní tlak, který snižují. Ganoderické kyseliny také působí protiinfekčně.

POLYSACHARIDY A GLYKOPROTEINY

Polysacharidy z Reishi, jsou známé tím, že umí regulovat mnohé pochody v těle. Asi nejznámější jsou betaglukany, a to oba typy beta-1-3 a beta-1-6-D glukany, také cukry ganoderany A, B, C. Z těch nerozpustných je důležitý chitin. Díky tomu, že odchází se stolicí, zlepšuje peristaltiku, může na sebe vázat různé škodliviny či tuky, které s ním vyjdou z těla. Tato vláknina je také živinou pro střevní mikroflóru.

Účinky polysacharidů se odvíjí právě od složení polysacharidu. Obecně je možné říci, že většina z nich působí na imunitní systém, ale také neutralizují volné radikály, působí protirakovinně a vyrovnávají hladinu cukrů v krvi.

Důležitou složkou Reishi jsou i glykoproteiny, což jsou sloučeniny cukrů a bílkovin. Patří sem i lektiny. Tyto jsou také silnými imunomodulátory a bojovníky proti virům a rakovinným buňkám.

TUKY A MASTNÉ KYSELINY

Reishi je také nositelkou různých druhů mastných kyselin, a to jak polynenasycených, tak i nasycených. Ty polynenasycené jsou velmi důležité pro naše zdraví. Mezi nejzastoupenější mastné kyseliny patří kyselina palmitová, linolová, olejová a stearová. Tyto kyseliny mají schopnosti inhibovat množení rakovinných buněk, např. kyseliny stearová a palmitová navozují i těchto buněk apoptotickou smrt.

BÍLKOVINY, PEPTIDY, AMINOKYSELINY A ENZYMY

Součástí Reishi jsou také bílkoviny a jejich stavební prvky aminokyseliny. I toto dokážou ovlivnit tělesné fungování. Jednou z nejvíce zkoumaných, a tedy i prozkoumanou, je bílkovina označená jako Ling Zhi-8 (LZ-8), tu vědci izolovali z mycelií houby. Tato podobně jako další bílkoviny má stimulační vliv na imunitní systém, jsou antioxidačním činidlem a také bojují s rakovinou.

Pro tělo jsou také důležité aminokyseliny, ze kterých si umí vyrobit bílkoviny, ale také např. cukry, v případě nutnosti. Reishi v sobě obsahuje i ty esenciální, což jsou ty, které si tělo neumí vytvořit a je plně odkázáno na jejich přísun potravou.

Mezi bílkoviny patří také enzymy a ty zasahují do mnoha dějů, napomáhají syntéze některých složek, ale také umí jiné štěpit. Reishi vytváří např. metaloproteinázy, které štěpí mezibuněčnou hmotu, působí protisrážlivě, dále pak galaktosidázy, to jsou enzymy, které rozloží laktózu, což je mléčný cukr.

NUKLEOSIDY A NUKLEOTIDY

V Reishi nechybí ani sloučeniny, jakými jsou adenin, adenosin, uracil, uridin, které působí proti shlukování trombocytů, tj. omezuje se tvorba krevních sraženin (trombů), snižuje krevní tlak a ovlivňuje srdeční činnost, proto se podává pacientů se srdeční arytmií.

VITAMINY A MINERÁLNÍ LÁTKY

Reishi je i zdrojem mnohých vitamínů a minerálů. Je bohatá na vitamín D, vitamíny skupiny B, také beta karoten… Minerály zastoupené v Reishi jsou např. sodík, draslík, zinek, selen, měď, železo, hořčík a mnoho dalších.

Tento krátký pohled do složení Reishi dává tušit, že její účinky na lidské zdraví jsou různorodé a neovlivňují jen jednu věc, orgán, ale celkově celý organismus.

Kód Kód: 966
Kategorie: Medicinální houby
Hmotnost: 0.2 kg
Zpět do obchodu