Kolagen z hovězího Great Lakes, grass fed

Kolagen je jeden z nejvíce přehlížených doplňků stravy. Přitom je extrémně důležitý pro zdraví kostí, kloubů, šlach, kůže, ale i střev. Je to ideální pomocník v boji proti stárnutí z estetického i funkčního hlediska.

859 Kč
Skladem

Po 25. roku života člověk ztrácí schopnost přirozené regenerace pojivové tkáně, tedy kostí, šlach, vazů, chrupavek, kůže, vlasů a nehtů. To se projevuje opotřebením. Kolagen poskytuje dostatečné množství aminokyselin jako glysin, lysin a prolin, které zajistí pevnost, elasticitu a obnovu.

Věděli jste, že je lidské tělo tvořeno ze 30 % z kolagenu?

Kolagen se dá koupit levně, ale využitelnost pro tělo bude mnohem nižší. Zaprvé bude pocházet od nezdravých zvířat z velkochovů, zadruhé bude zpracovaný nejjednodušší formou hydrolyzace. Takový produkt je pro tělo hůře využitelný, bude pěnit, špatně se rozpouštět ve vodě a také bude mít nepříjemnou chuť a vůni.

Tento kolagen pochází od krav žijících na argentinských a brazilských pastvinách a krmených pouze trávou podle standardů American Grassfed Association bez použití růstových hormonů, antibiotik a steroidů a je zpracovaný dražší formou hydrolyzace. Jedná se o produkt, který obsahuje až 90 % proteinů. Fantastické je, že se vstřebá do 30 minut po požití.

pro koho je určen hydrolyzovaný kolagen

 • pro sportovce se silnou zátěží - nabírání svalů, regenerace, kardiovaskulární výkonnost
 • pro pacienty s osteoporózou a artritidou
 • pro pacienty s nadváhou (pomáhá tlumit apetit a poskytuje tělu proteiny)
 • pro všechny, kteří chtějí být zdraví a aktivní (kolagen tvoří až 65 % proteinu v našem těle)
 • pro ty, kteří chtějí mít pružnou kůži bez vrásek
 • pro ty, kdož potřebují scelit střevo

Jak pomáhá kolagen v těle?

Pohyb je důležitý, ale vystavuje klouby opotřebení. Obzvlášť při náročném sportu nebo běhu na nevhodných površích, kde může docházet k zatížení chrupavek až několik set kilogramů na 1 cm2.

Hydrolyzovaný kolagen z od krav žijících na pastvinách je stejný kolagen, který se přirozeně vyskytuje v kostech, kůži a chrupavkách. Podporuje rychlý růst buněk produkujících kloubní maz (snižuje tření kloubních ploch a zvyšuje přilnavost jednotlivých částí). Díky tomu je snazší obnova tkáně.

Pomáhá při: osteoporóze, artritidě, obezitě, vysokém krevním tlaku, chronické únavě, inkontinenci, mělkém dýchání, autoimunitních onemocněních, kožních problémech, problémech s kvalitou nehtů (štípání), remineralizace kostí, scelování střeva při jeho propustnosti (tzv. leaky gut).

Charakteristika grass fed kolagenu

 • rozpustný i ve studené vodě
 • obsahuje čistý přírodní protein
 • protein s nízkou molekulovou hmotností, který je rychle absorbován v zažívacím traktu do 30 minut
 • obsahuje přírodní kolagen pro podporu kloubů
 • bezlepkový
 • bez Glutamanu sodného (hojně používané dochucovadlo); neobsahuje ani volný glutamát z hydrolyzátu
 • GMO free
 • v průběhu výroby nebo jako hotový výrobek nebyl zpracován s ozářením

Doporučené dávkování: dvě polévkové lžíce (12 g) během dne nebo na večer (může snížit chuť k jídlu). Tento výrobek má nízkou molekulovou hmotnost, takže se bude dobře rozpouštět ve studené, teplé nebo horké tekutině. Kolagen je neutrální chuti, takže je možné ho zamíchat do omáček, vývarů, džusů, smoothie a různých druhů jídla a pití.

Skladujte na suchém místě. Produkt má téměř neomezenou dobu použitelnosti při skladování v suchu. Po otevření spotřebujte do 3 let.

Důležité:

Tvorbu kolagenu významně ovlivňuje vitamin C tím, že se podílí na metabolismu aminokyselin. Je proto vhodné ho suplementovat. Užít můžete přírodní vitamin C acerola, nebo vysoce kvalitní liposomální vitamin C

Želatinu z hovězího paseného na trávě od firmy Great Lakes najdete ZDE

Kód Kód: 731/454
Kategorie: Proteiny
Zpět do obchodu