Eligin Bio, zázvorový extrakt

Eligin BIO je extra silný zázvor na podporu imunity s vitamínem C. Je vyrobený z kvalitního Bio zázvoru s vysokým množstvím účinných látek. Eligin BIO je ve speciálních kapslích pro potlačení pálivé chuti.

799 Kč
Skladem

kdy eligin bio užívat?

Zázvor, který Eligin BIO obsahuje:

 • Přispívá k přirozené obranyschopnosti imunitního systému
 • Pomáhá potlačit projevy zvracení (např. během těhotenství nebo cestování) 
 • Pomáhá normální funkci dýchacího systému
 • Má antioxidační a protizánětlivý účinek
 • Pomáhá udržovat normální hladinu cukru a tuků v krvi
 • Přispívá k normální funkci trávicího a oběhového systému
 • Přispívá k udržení normální činnosti kardiovaskulárního systému
 • zpomaluje progres artrózy, aterosklerózy, Alzheimerovy choroby a diabetu 2. typu

Vitamín C, který je v Eliginu obsažen:

 • Pomáhá normální funkci imunitního systému
 • Je nezbytný pro podporu tvorby kolagenu

účinné látky v eligin bio

Eligin BIO má extra vysoký obsah účinných látek - 6-gingerolu a 6-shogaolu. Ty stojí za nejdůležitější vlastností zázvoru - protizánětlivými a antioxidačními účinky. Díky tomu se podílí na protinádorovém mechanismu,jelikož chronický zánět může přispívat k rozvoji onkologických onemocnění. U zvířat byly provedeny studie, které prokázaly, že gingerol a shogoal mají efekt na zpomalení národového růstu.

Ne každý zázvor obsahuje stejné množství těchto látek. Složení v oddencích zázvoru se mění v závislosti na původu suroviny a době sklizně. Do Eliginu je zpracovávaný vysoce kvalitní BIO surovina z Indonésie s nadprůměrným množstvím účinných látek.

Zázvor, který je do Eliginu zpracovávaný je již tepelně upravený (tato úprava je součástí tzv. procesu elicitace, kterým je Eligin vyroben), právě proto, aby obsahoval vysoké množství účinných látek. Kouzlo tohoto výjimečného produktu tkví v tom, že jde o extrakt z celého zázvoru, tudíž obsahuje stovku chemických sloučenin, jež pracují v synergii. Na rozdíl od izolovaných forem látek, které nejsou tak účinné.


Srovnání obsahu účinných látek:

zdroj 6-gingerol (μg/g) 6-shogaol (μg/g)
čerstvý zázvor (Thajsko) 79,78 1,13
čerstvý zázvor (Čína) 180,36 1,94
čerstvý bio zázvor (Čína) 134,25 1,38
čerstvý bio zázvor (Uganda) 407,34 5,95
Eligin 8005,169 3867,090

 

Zdroj: Analýza laboratoře Ústavu výzkumu globální změny AV ČR, v.v.i., leden 2017

doporučené dávkování

 • K nespecifickému zvyšování odolnosti organismu dlouhodobě 2-3 kapsle 2x denně.
 • K podpoře imunity při akutních stavech krátkodobě až 12 kapslí denně.
 • Pro potlačení zvracení 2 kapsle 2x denně, začít užívat 1-2 dny předem.

Vyšší dávkování je možné pouze po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Užívejte při jídle a zapijte dostatečným množstvím tekutin. Eligin není určen dětem do 6 let věku.

Eligin BIO je registrován je jako doplněk stravy. Obsah balení: 120 kapslí / 350 mg

za vývojem stojí přední čeští vědci

 • prof. MUDr. Jiřina Bartůňková, DrSc. (Přední česká imunoložka a nositelka Ceny Milady Paulové v oblasti klinické medicíny. Přednostka Ústavu imunologie 2. lékařské fakulty UK, kde se zabývá poruchami imunity. Také vede výzkum imunoterapie nádorů.)
 • prof. Ing. Jan Tříska, CSc. (V minulosti byl vědeckým pracovníkem, vedoucím Laboratoře a zástupce ředitele Spol. laboratoří ČSAV České Budějovice. V současnosti pracuje jako vědecký pracovník Ústavu výzkumu a globální změny AV ČR, v.v.i. a také přednáší na JU.)
 • Ing. Milan Houška, CSc. (Vědecký a výzkumný pracovník ve Výzkumném ústavu potravinářského průmyslu, později ve Výzkumném ústavu potravinářském Praha, v. v. i.)

Eligin BIO je vhodný pro vegetariány a vegany.

Složení (v jedné kapsli 350 mg): zázvorový extrakt* 292 mg (Zingiber officinale Rosc L.), vitamín C (kyselina L-askorbová) 58 mg (73 % RHP**). Rozpustná kapsle je vyrobena z hypromelózy a gellanové gumy. Zázvorový extrakt v jedné kapsli obsahuje 2801 µg (6)-gingerolu a 1353 µg (6)-shogaolu***.

*) z ekologického zemědělství, **) referenční hodnota příjmu, ***) analýza laboratoře Ústavu výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i., leden 2017

Upozornění: Kapsle je plně stravitelná a rozpustí se až ve střevech, díky tomu potlačí pálivé účinky extra silného zázvoru. Práškový obsah kapsle lze konzumovat i samostatně. Skladujte v chladu a temnu. Není určeno pro děti do 6 let. Nevhodné při zánětech žaludku. Při žlučníkových kamenech doporučujeme užívání přípravku předem konzultovat s lékařem. Nevhodné pro osoby užívající léčiva proti srážlivosti krve (např. Warfarin). Nepřekračujte doporučenou dávku. Uchovejte mimo dosah dětí. Nemůže být užíváno jako náhrada pestré stravy.

Nežádoucí účinky: při nedostatečném zapití je možné pociťovat chvilkové pálení v nadbřišku, které odezní během několika minut. U citlivějších osob se může za několik minut po požití dostavit pocit tepla nebo pálení žáhy. Zázvor ani vitamín C se neakumulují v organismu, lze užívat dlouhodobě.

Kód Kód: 426
Kategorie: Vitaminy a Minerály
Hmotnost: 0.25 kg
Obsah: 120 kapslí
Zpět do obchodu