Vitamin K2 v MCT oleji, kapky 50 ml

Vitamín K2 je jeden z nejméně známých vitamínů, přitom patří mezi nejvýznamnější. Je nezbytný pro srážení krve, podporuje zdravé srdce a cévy, hustotu kostí, zdraví zubů, chrání mozek, podporuje zdravý metabolismus, funkci jater, reguluje citlivost na inzulín a má protizánětlivé účinky.

769 Kč
Skladem

V roce 1945 popsal Dr. Weston Price “nový aktivátor podobný vitamínu”, který měl vliv na využití minerálů, ochranu proti kazivosti zubů, růst a vývoj, rozmnožování, ochranu proti srdečním chorobám a funkci mozku.

Nazval ho aktivátor X, dnes víme, že jde o vitamin K2. Nachází se v mléčném tuku a vnitřnostech volně se pasoucích krav, které ho přetransformují z vitaminu K1, jenž získají z trávy. Dnes ho ze stravy získáváme v nedostatečné míře, proto je důležité ho suplementovat.

Vitamin K2 je klíčový v mnoha základních aspektech zdraví. Bez něj:

  • neumí tělo pořádně využívat minerály
  • dochází ke kazivosti zubů
  • řídnou nám kosti
  • dochází k problémům s rozmnožováním
  • dochází ke vzniku vápenatých usazenin v tepnách
  • vznikají neurodegenerativní nemoci
  • dochází k epileptickým záchvatům

Vitamin K2 a zdraví zubů

Weston Price zajímal aktivátor X hlavně díky jeho schopnosti korigovat zubní kazy. Díky studiu pradávných lidských koster odhadl, že v posledních stovkách let bylo mnohem víc zubních kazů, než v kterémkoliv předchozím tisíciletí a usoudil, že aktivátor X byl klíčovou látkou, kterou lidé minulosti přijímali a již moderní výživa nedokázala poskytnout. 

Příjem dostatečného množství vitaminu K2 podle studií nejen že zastavuje růst kazu, ale také zub zcela vyléčí bez potřeby vrtání. Zubovina se zacelí a remineralizuje, včetně skloviny na povrchu zubu. 

vitamin K2 a zdraví kostí

V Japonsku se vitamin K2 běžně předepisuje lékaře a hradí ho pojišťovna. Tamní studie totiž dokázaly, že umí zastavit úbytek kostní hmoty u starých lidí a v některých případech ji dokáže i zvýšit! A to i u lidí s osteoporózou. Dokáže totiž aktivovat osteokalcin, který je vázán a uložen v kostní hmotě. Navíc Vitamin K2 MK-7 pomáhá rozpouštět vápník z měkké tkáně a cév.

Sdružené výsledky sedmi japonských studií ukazují, že dodávání vitamínu K2 způsobí 60% úbytek zlomenin páteře a 80% úbytek zlomenin kyčelních kloubů i jiných kostí. U těchto studií bylo použito extrémně vysoké množství vitamínu K2 a nebyly pozorovány žádné nežádoucí efekty po dobu sledování.

vitamin K2 a srdeční choroby

Price při svých cestách a výzkumech po celém světě zjistil přímou úměru mezi příjmem vitaminu K2 ze stravy a úmrtností na zápal plic a srdeční choroby. Od té doby bylo zcela jasně prokázáno, že nedostatek vitamínu K2 způsobuje patologické zvápenatění kardiovaskulárního systému a zdá se, že také dokáže chránit proti zánětům a akumulaci lipidů a bílých krvinek, které charakterizují aterosklerózu.

Patologické zavápnění kardiovaskulární soustavy může začít už ve druhé dekádě života a je téměř vždy přítomno u populace 65 let a více.

vitamin K2 a zdraví mozku

Vitamin K2 hraje důležitou roli v nervové soustavě. Léčí chronickou slabost, zvyšuje schopnost učení a snižuje výskyt epileptických záchvatů. Mozek obsahuje jednu z nejvyšších koncentrací vitamínu K2 v těle; pouze slinivka, slinné žlázy a chrupavčité tkáně hrudní kosti ho obsahují více. Bez něj dochází neurologické degeneraci jako Alzheimer nebo Parkinson.

další úlohy vitaminu K2

Vysoký výskyt vitamínu K2 ve slinných žlázách a slinivce naznačuje úlohu v aktivaci trávicích enzymů. Nedostatek K2 je častou příčinou ledvinových kamenů (zavápnění). Značné množství výzkumů na buňkách ukázalo, že vitamín K2 má silné protikarcinogenní vlastnosti, které mohou být užitečné při prevenci nebo léčbě rakoviny.

Tento produkt obsahuje obrovské množství vitaminu K2 za velice výhodnou cenu - v denní dávce 10 kapek obsahuje 200 mcg této extrémně důležité látky. Navíc ve formě, která má silnou biologickou dostupnost.
Bez: želatiny, GMO, laktózy, lepku, barviva, stabilizátorů, stearanu hořečnatého. 
Jednoduché dávkování pomocí pipety z přírodního kaučuku. Vitamín K2 je laboratorně testovaný v Německu (sleduje se každá šarže) a rozpuštěný v kokosovém oleji MCT pro optimální absorpci.
Kapky K2 májí silnou biologickou dostupnost. Přispívají k udržení normálních kostí a krevní srážlivosti krve.
Objem: 50 ml (cca 1800 kapek)Balení: Dávka na 180 dní
Doporučené dávkování pro dospělé: Užívejte 10 kapek denně (= 1 denní dávka). Jedna denní dávka (10 kapek) obsahuje 200 μg vitamínu K2 (MK-7), což je 267% DDD

Kód Kód: 749
Kategorie: Vitaminy a Minerály
Hmotnost: 0.2 kg
Zpět do obchodu