Kokosový olej: nasycený král

kokosove-oleje-jpg

Kokosový olej je král mezi nasycenými tuky a tvoří pevné místo v životě každého, kdo chce být zdravý, zdraví si udržet a předcházet nemocem.

Jeho největším benefitem jsou jeho pro-metabolické vlastnosti: zefektivňuje metabolismus, podporuje produkci buněčné energie, tepla a funkci štítné žlázy. Tím podporuje hormonální rovnováhu a snižuje vhodně cholesterol.

Může pomoci se ztrátou hmotnosti, pokud to potřebujete, protože pomáhá spalovat tuky a také nemá tendenci ukládat se do tukových zásob. Což ale neznamená, že je vhodný jen pro lidi s nadváhou.

Kokosový olej je velmi stabilní a odolný vůči teplu. Tvoří ho mastné kyseliny (triglyceridy) s krátkým a se středně dlouhým řetězcem (MCT). MCT jsou velmi dobře stravitelné, protože se tráví jinak než ostatní tuky. Nepotřebují k trávení žluč a po vstřebání jdou přímo do jater, kde mohou být metabolizovány jakožto rychlý zdroj energie. Tělo je snadno a rychle zpracovává.

web_1920x837px

Mezi MCT patří kyselina kapronová (C6), kaprylová (C8), kaprinová (C10) a kyselina laurová (C12).

Kyseliny C8 a C10 jsou pravděpodobně rychleji vstřebávány a využity jako zdroj energie (často je najdete jako „výtažek“ v podobě MCT oleje).

Kyselina laurová (C12) má však výraznější protizánětlivé a antimikrobiální účinky (anti -bakteriální, -virotické, -mykotické/kvasinkové a -parazitální). I velmi čerstvé studie ukazují jeho efekt při infekcích způsobených patogeny (vč. covidu), kdy kokosový olej působí protizánětlivě, snižuje C-reaktivní protein (CRP) a urychluje rekonvalescenci.

Kokosový olej obsahuje 40 - 50 % kyseliny laurové, tudíž má silný antimikrobiální efekt a podporuje imunitu. Má však i další pozoruhodné fyziologické vlastnosti, jako je antioxidační, antihistaminový a protirakovinový efekt.

white-sandy-beach-philippines-mindanao-island

POTRAVINA, SUPLEMENT I POMOCNÍK PRO ZDRAVÍ

Podporuje také zdraví trávící soustavy, příznivě působí na mikrobiom i střevní stěnu (syndrom propustného střeva - leaky gut, střevní záněty). Pomáhá ze střev odvádět endotoxiny (jsou produkovány bakteriemi) a odpadní produkty.

Zlepšuje kardiovaskulární zdraví a zdravým způsobem snižuje hladinu cholesterolu k normálu. Nezatěžuje žaludek, játra a žlučník díky vlastnostem MCT již zmíněným.

U dětí i dospělých podporuje také vývoj a činnost mozku vč. léčby a prevence demence, Alzheimera a Parkinsona.

MCT pomáhají zvyšovat citlivost buněk na inzulín (a tím zlepšovat inzulínovou rezistenci) a regulovat hladinu krevního cukru i u lidí obézních a s cukrovkou.

Kokosový olej má prokázané antioxidační účinky a mimo jiné také snižuje potřebu vitamínu E, který v těle funguje jako zřejmě nejsilnější antioxidant (PUFA jeho spotřebu naopak – ne náhodou - mnohonásobně zvyšují).

Je tedy patrné, že lidé s již značně podlomeným zdravím mohou z kokosového oleje velmi benefitovat a všichni ostatní obtížím předcházet a prosperovat. A nejen lidé – kokosový olej podporuje také zdraví domácích zvířat.

Více podrobností o mechanismu jeho účinku na metabolismu a procesy v těle (např. stres, nadváha, mozek, cholesterol a kardiovaskulární zdraví) a záživných i zábavných fakt o kokosovém oleji najdete na www.elihealth.cz/kokosovy-olej/

farmar

TYPY KOKOSOVÝCH OLEJŮ A JEJICH SPECIFIKA

Pokud vás od této potraviny, suplementu i léku v jednom odpuzovala představa něčeho, co má lehkou kokosovou vůni a chuť nebo máte v minulosti s kokosovými výrobky negativní zkušenosti, nenechte se odradit.

Kromě klasického panenského (extra virgin) oleje s typicku kokosovou vůní nabízíme také variantu bez vůně (RBD), což je rafinovaný (dezodorizovaný) olej s neutrální vůní a chutí. Pokud se jedná o olej kvalitní (většinou i bio), tak tato šetrná rafinace není žádným škodlivým chemickým procesem – probíhá „stlačením“ přes horkou páru, kdy se odstraní aroma a také zbytkové a potenciálně alergenní látky.

Také u ní nedochází k oxidaci tuků: kokosový olej je totiž sám o sobě tepelně stabilní (RBD i virgin), i proto ho můžete vždy bezpečně konzumovat. Odolá jak tropické teplotě, která ve vašem těle je, tak i většímu zahřátí. Proto v chladu tuhne (podobně jako máslo) a až nad 25 °C se postupně rozpouští a teplu odolává.

Více tipů na použití a jak kokosový olej do stravy a domácnosti zařadit najdete na www.elihealth.cz/kokosovy-olej/.

 

KOUPIT KOKOSOVÝ OLEJ WOLFINO

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení