Hericium v optimální koncentraci, Mycomedica

Hericium (korálovec ježatý, angličtině Lion´s mane) je nedílnou součástí čínské medicíny. Tato parazitická houba má podle ní schopnost vyrovnávat yin a yang v těle. Vyzkoušejte ji v ideálním poměru polysacharidů, fytosterolů, erinacinů, ergosterolů a dalších bioaktivních látek.

699 Kč
Skladem

Veškerá houbová surovina je testovaná v německé nezávislé laboratoři Agrolab na více jak 500 druhů známých těžkých kovů, pesticidů a člověku nebezpečných mikroorganismů. Testuje se také PAHs a radioaktivita. Testuje se každá šarže. Takto obsáhlé testy žádný jiný výrobce v Čechách nenabízí.

IDEÁLNÍ SLOŽENÍ, MAXIMÁLNÍ SÍLA A ÚČINNOST

Hericium patří mezi jedlé stopkovýtrusé vitální houby pocházející z Asie, hojně se též vyskytuje na severu Ameriky. Hericium je možné vzácně najít i u nás.

Díky zpracování metodou horkovodní extrakce nabízíme vysoce kvalitní výtažek z Hericia v ideálním poměru účinných látek pro nejlepší výsledky:

 • min. 30 % polysacharidů (reálně bývá 33-34 %)

ÚČINKY

Hericium má poměrně různorodé účinky a v praxi se dá použít zhruba ve čtyřech situacích.

1. je velmi dobré u různých trávicích problémů: harmonizuje žaludek a trávení a ochraňuje a zklidňuje sliznice, používá se tedy u problémů trávicího traktu, jako jsou gastritidy, žaludeční vředy, pálení žáhy, reflux a také zlepšuje zažívání,

2. pomáhá na neurologické problémy jako demence, Alzheimer, Parkinson, roztroušená skleróza, neuropatie či neurastenie. V současnosti je totiž Hericium předmětem mnoha studií, které zkoumají jeho schopnost stimulovat produkci NGF (nervového růstového faktoru). NGF je protein, který stimuluje růst nervových buněk a napomáhá nervy nejen chránit, ale i opravovat, pokud jsou poškozené. Podpora NGF podle nejnovějších výzkumů zlepšuje také přežití lidí po prodělaném infarktu. Snižuje riziko selhání srdce,

3. hodí se při stresové zátěži, které se mohou projevovat jako tlaky kolem žaludku a hrudi, v krku, rozechvělosti, pnutí, premenstruačním sydromem, podrážděností nebo depresí. Navíc působí na podporu mentálních funkcí, paměti a soustředění,

4. má výrazné imunomodulační a protirakovinné účinky. Používá se u nádorů horní a střední části trávicího traktu a jater. Často se používá, pokud je třeba regulovat Helicobacter pylori a je velmi chutný, pokud ho zpracujeme jako potravinu.

POUŽITÍ V PRAXI

 • regulace žaludečních a střevních problémů, zejména při gastrointestinálním zánětu
 • prevence nádorových poruch, především rakoviny žaludku, střev, jícnu a kůže
 • posílení imunitního systému
 • doplňková terapie u nervových onemocnění
 • tišení depresivních nálad
 • neklid a poruchy spánku

DALŠÍ MOTIVY PRO POUŽITÍ hericia

problémy žaludku, gastritidy, zklidňuje sliznice, Helicobacter pylorii, celiakie, neurastenie, stres, působí na NGF faktor u neurodegenerativních onemocnění (demence, Parkinson, Alzheimer, roztroušená skleróza...), zlepšuje fungování nervového systému, neuropatie, zlepšení koncentrace, posílení peristaltiky střev, multirezistentní zlatý stafylokok, nádorová onemocnění (žaludku, jícnu, tlustého střeva, jater, děložního krčku), stres, vnitřní neklid.

Obsah balení: 90 kapslí á 500 mg extraktu - v želatinových kapslích

Složení v 1 kapsli:
Hericium, korálovec ježatý, Hericium erinaecus, 100% čistý extrakt - 500mg
pomocné látky: bez pomocných látek, aditiv a konzervantů

Dávkování:

 • zvýšená dávka: 3–10 kapslí denně (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny)
 • běžná dávka: 1–2 kapsle denně
 • doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat
 • kapsle užívejte na lačno (min. 30 minut před jídlem či 60 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým zeleným čajem
 • při užívání vitálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C, který zvyšuje vstřebatelnost účinných látek. Například ve formě extraktu brazilské třešně Aceroly.

Upozornění: Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

hericium-houba-1410x600

O hericiu

Své jméno houba získala podle unikátního tvaru plodnice, která je kulovitá a rozvětvená a může mít průměr až 30 cm. Hericium má jemnou chuť a konzistenci připomínající ryby. Roste paraziticky v trsech na poškozených kmenech stromů či pařezech. Hericium mé své pevné místo v tradiční čínské medicíně. Podle ní dokáže Hericium vyrovnávat nerovnováhu yin a yangu v celém organismu.

V současnosti se zkoumá vliv Hericia na produkci NFG (nervového růstového faktoru). V tradiční čínské medicíně se Hericium využívalo zejména pro jeho schopnost harmonizovat žaludek a slezinu. Podobně jako jiné vitální houby je i Hericium bohaté na polysacharidy ‒ beta glukany, minerály, stopové prvky, specifické pro něj jsou pak diterpenoidy – hericenony a erinaciny. Dalšími významnými složkami Hericia jsou kyselina palmitová, cukerný alkohol threitol a D-arabinitol či provitamín D2 aj.

Staří čínští a japonští lékaři dokázali využít jeho funkci An Shen (uklidnit ducha) a znali též jeho příznivý vliv na posílení mentálních funkcí.

CO SE V hericiu SKRÝVÁ?

cukry - polysacharidy a polysacharidy s bílkovinami

V Hericiu se nachází polysacharidy nerozpustné, tj. tzv. hrubé vlákniny, které se nevstřebávají. Slouží jako potrava pro střevní bakterie, tím se urovnává střevní mikroflóra a zlepšuje motilita střev. Dále polysacharidy rozpustné, které se vstřebávají a pronikají do organismu, ale mohou ovlivňovat i sliznici střeva, přes kterou prostupují.

Důležitými zástupci polysacharidů v Hericiu jsou betaglukany, a to hlavně β-1,3 a β-1,6 rozvětvené glukany. Dále HEPF3 (heteropolysacharid), kde jsou hlavními složkami fukóza a galaktóza. V Hericiu byl identifikován i heteropolysacharid HPB-3 složení z fukózy, d-galaktózy a d-glukózy.

Krom polysacharidů můžeme v Hericiu najít také monosacharidy, a to např. arabitol, glukóza, trehalóza a mannitol, který se využívá i v lékařské praxi, podporuje vylučování tekutin.

Hericium je též bohaté na sloučeniny vytvořené ze sacharidů a bílkovin. Jedná se např. o proteoglykan HEG-5. Polysacharidy a proteoglykany mají silné imunomodulační vlastnosti, působí protirakovinně i antioxidačně.

terpeny, fenoly, aromatické sloučeniny

Terpenové sloučeniny jsou velmi podstatnou součástí Hericia, stejně tak fenoly a aromatické sloučeniny. První mají výrazné antioxidační, protirakovinné i protiinfekční účinky. Zmíněné složky také podporují tvorbu neurálního růstového faktoru, který je důležitý pro regeneraci nervové tkáně, tedy i té mozkové.

aminokyseliny a bílkoviny

Hericium obsahuje mnoho druhů aminokyselin, a to i těch, které si tělo neumí samo vyrobit. Nejzastoupenější jsou L-alanin a L-leucin, nejméně je v Hericiu L-tryptofanu, L-fenylalaninu. Z bílkovin můžeme jmenovat velmi důležité enzymy. Tyto umí degradovat a rozkládat mnohé sloučeniny, např. celulózu, lignin, jiné bílkoviny i složené cukry. Mezi tyto enzymy řadíme např. β-amylázu, α-amylázu, proteázu, β-glukosidázu, laktázu aj.

tuky

Není příliš obvyklé, aby se v rostlinné říši vyskytovaly i tuky, pokud se nejedná o semena. Ale houby obsahují mastné kyseliny a tuky. Ve vyšší míře pak ty nenasycené, které jsem zdraví prospěšné, jedná se např. o kyselinu olejovou, linoleovou. Dále jsou v Hericiu také nasycené mastné kyseliny, tj. kyselina palmitová a stearová.

Upozorníme též na glykolipidy, tedy sloučeniny cukrů a tuků, v tomto případě se jedná např. o cerebrosidy B a E, které snižují toxicitu chemoterapeutik na ledviny a mají též využití v léčbě rakoviny.

steroidní sloučeniny

V Hericiu můžeme také najít steroidní sloučeniny, tj. sloučeniny, které mají cholesterolové jádro. Hericium obsahuje ergosterol, což je vitamín D2, dále jsou to 5-α-ergostan-3-on, 5-α-stigmasten-22-en-3-on and 5-α-stigmastan-3-on, kampesterol, kampestanol, erinaroly A‒F. Tyto sloučeniny se někdy označují také jako fytohormony. Tyto sloučeniny mají protirakovinné i antibakteriální účinky.

vitaminy a minerály

Nemůžeme nezmínit minerální a stopové prvky a vitamíny. I ty jsou v Hericiu zastoupeny. Z neorganických prvků jsou to např. sodík, fosfor, draslík, hořčík, vápník, selen, zinek, měď atd. Vitamíny v Hericiu zastupují vitamíny skupiny B a vitamín D.

Kód Kód: 773
Kategorie: Medicinální houby
Hmotnost: 0.2 kg
Zpět do obchodu