Hořčík v chelátové formě, 90 kapslí

Hořčík je nejvíce deficitní minerál, jehož denní potřebu lze jen stěží doplnit z běžné stravy. Závisí na něm všechny tělesné systémy, a tak je nezbytné ho suplementovat.

349 Kč
Skladem

Lze doporučit všem jedincům orientovaným na snížení únavy a vyčerpání, na udržení správného energetického metabolismu a stavu svalů, kostí a zubů a podporu psychického zdraví.

Bisglycinát hořečnatý je chelátovanou a pro tělo vysoce využitelnou formou hořčíku. Klíčový minerál zabalený do kapslí pro pohodlné užívání. Ideální brát večer a před spaním, protože je zklidňující (zlepšuje spánek a regeneraci, zmenšuje úzkost). Ráno a během dne je vhodnější malátová forma hořčíku, jelikož je energizující (snižuje únavu, zabraňuje křečím, zvyšuje detoxikaci).

HLAVNÍ BENEFITY PRODUKTU

 • hořčík pomáhá udržet normální funkci svalů během a po tréninku
 • snižuje únavu a vyčerpání
 • přispívá ke správné proteinové syntéze
 • udržuje normální energetický metabolismus
 • dopomáhá ke zdravému stavu svalů a kostí
 • pomáhá lépe zvládat stres
 • zlepšuje kvalitu spánku
 • bojuje proti úzkostem a depresi
 • snižuje zánětlivost organismu
 • pomáhá s detoxikací

Hořčík slouží jako kofaktor u více jak 360 enzymů. Jejich prostřednictvím přispívá mimo jiné k normální syntéze bílkovin. Také se podílí na procesu dělení buněk.

Albion® Magnesium bisglycinate chelate buffered = patentovaná synergní kombinace, která z hlediska vstřebatelnosti jen těžko hledá konkurenci!

Základ tvoří pufrovaný chelát hořčíku (pufrovaný bisglycinát hořečnatý) v synergní kombinaci s kyselinou citronovou a oxidem hořečnatým. Vše v perfektně vyváženém poměru, který jednoduše funguje fantasticky = výsledná směs je ideální z hlediska vstřebatelnosti.

Pro maximální využitelnost hořčíku je velmi důležitá hodnota pH v tenkém střevě. V případě, že je tato hodnota optimální, dokáže organismus bez problému vstřebat a využít jakoukoliv formu hořčíku, nejlépe však tu nejjednodušší, kterou je právě oxid hořečnatý. Právě pufrovaný bisglycinát hořečnatý funguje jako pH stabilizující činidlo (pufr), kdy zvyšuje kyselost prostředí tenkého střeva a umožňuje tak oxidu hořečnatému bezproblémovou vstřebatelnost. Dohromady s pufrem (bisglycinátem) a kyselinou citronovou tak má oxid hořečnatý špičkovou biologickou vstřebatelnost.

Albion® Magnesium je patentovaná a prověřená formulace vytvořená v prestižních laboratořích celosvětově uznávaného specialisty na cheláty - společnosti Albion International, Inc.

Teoretická využitelnost hořčíku je v případě jednoduchých organických forem (chelátová vazba) jako je citrát, nebo bisglycinát maximálně 80%. Nevýhodou zmíněných organických vazeb je však velmi vysoký podíl organického nosiče (citrát, bisglycinát atd..) a velmi nízký podíl hořčíku, který tvoří 10-35%. Právě z tohoto důvodu si položil tým specialistů společnosti Albion International, Inc. otázku: Lze to udělat lépe? Lze zvýšit využitelnost hořčíku a zvýšit také jeho čistý podíl v dané směsi. Výsledkem dlouholetého výzkumu je právě tento produkt!

Hořčík a jeho optimální vstřebávání

Za ideálních podmínek a optimálního pH se vstřebává 89% hořčíku v tenkém střevě (dvanáctník 11%, lačník 22%, kyčelník 56%) a 11% v tlustém střevě.

hodnoty produktu

 • 125 mg čistého hořčíku s maximální biodostupností na 1 kapsli
 • Hořčík ve speciální patentované kombinaci = pufrovaný bisglycinát hořečnatý + oxid hořečnatý + kyselina citronová
 • Garance kvality a původu společnosti Reflex Nutrition a laboratoře Albion

Balení: 90 kapslí

Dávkování: Berte 3 kapsle denně s jídlem.

 

PROČ JE HOŘČÍK KLÍČOVÝ

Kód Kód: 474
Kategorie: Vitaminy a Minerály
Hmotnost: 0.2 kg
Obsah: 90 kapslí

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení