Hořčík v chelátové formě, 90 kapslí

Hořčík je nejvíce deficitní minerál, jehož denní potřebu lze jen stěží doplnit z běžné stravy. Závisí na něm všechny tělesné systémy, a tak je nezbytné ho suplementovat.

369 Kč
Skladem

Lze doporučit všem jedincům orientovaným na snížení únavy a vyčerpání, na udržení správného energetického metabolismu a stavu svalů, kostí a zubů a podporu psychického zdraví.

Bisglycinát hořečnatý je chelátovanou a pro tělo vysoce využitelnou formou hořčíku. Klíčový minerál zabalený do kapslí pro pohodlné užívání. Ideální brát večer a před spaním, protože je zklidňující (zlepšuje spánek a regeneraci, zmenšuje úzkost). Ráno a během dne je vhodnější malátová forma hořčíku, jelikož je energizující (snižuje únavu, zabraňuje křečím, zvyšuje detoxikaci).

HLAVNÍ BENEFITY PRODUKTU

 • hořčík pomáhá udržet normální funkci svalů během a po tréninku
 • snižuje únavu a vyčerpání
 • přispívá ke správné proteinové syntéze
 • udržuje normální energetický metabolismus
 • dopomáhá ke zdravému stavu svalů a kostí
 • pomáhá lépe zvládat stres
 • zlepšuje kvalitu spánku
 • bojuje proti úzkostem a depresi
 • snižuje zánětlivost organismu
 • pomáhá s detoxikací

Hořčík slouží jako kofaktor u více jak 360 enzymů. Jejich prostřednictvím přispívá mimo jiné k normální syntéze bílkovin. Také se podílí na procesu dělení buněk.

Albion® Magnesium bisglycinate chelate buffered = patentovaná synergní kombinace, která z hlediska vstřebatelnosti jen těžko hledá konkurenci!

Základ tvoří pufrovaný chelát hořčíku (pufrovaný bisglycinát hořečnatý) v synergní kombinaci s kyselinou citronovou a oxidem hořečnatým. Vše v perfektně vyváženém poměru, který jednoduše funguje fantasticky = výsledná směs je ideální z hlediska vstřebatelnosti.

Pro maximální využitelnost hořčíku je velmi důležitá hodnota pH v tenkém střevě. V případě, že je tato hodnota optimální, dokáže organismus bez problému vstřebat a využít jakoukoliv formu hořčíku, nejlépe však tu nejjednodušší, kterou je právě oxid hořečnatý. Právě pufrovaný bisglycinát hořečnatý funguje jako pH stabilizující činidlo (pufr), kdy zvyšuje kyselost prostředí tenkého střeva a umožňuje tak oxidu hořečnatému bezproblémovou vstřebatelnost. Dohromady s pufrem (bisglycinátem) a kyselinou citronovou tak má oxid hořečnatý špičkovou biologickou vstřebatelnost.

Albion® Magnesium je patentovaná a prověřená formulace vytvořená v prestižních laboratořích celosvětově uznávaného specialisty na cheláty - společnosti Albion International, Inc.

Teoretická využitelnost hořčíku je v případě jednoduchých organických forem (chelátová vazba) jako je citrát, nebo bisglycinát maximálně 80%. Nevýhodou zmíněných organických vazeb je však velmi vysoký podíl organického nosiče (citrát, bisglycinát atd..) a velmi nízký podíl hořčíku, který tvoří 10-35%. Právě z tohoto důvodu si položil tým specialistů společnosti Albion International, Inc. otázku: Lze to udělat lépe? Lze zvýšit využitelnost hořčíku a zvýšit také jeho čistý podíl v dané směsi. Výsledkem dlouholetého výzkumu je právě tento produkt!

Hořčík a jeho optimální vstřebávání

Za ideálních podmínek a optimálního pH se vstřebává 89% hořčíku v tenkém střevě (dvanáctník 11%, lačník 22%, kyčelník 56%) a 11% v tlustém střevě.

hodnoty produktu

 • 125 mg čistého hořčíku s maximální biodostupností na 1 kapsli
 • Hořčík ve speciální patentované kombinaci = pufrovaný bisglycinát hořečnatý + oxid hořečnatý + kyselina citronová
 • Garance kvality a původu společnosti Reflex Nutrition a laboratoře Albion

Balení: 90 kapslí

Dávkování: Berte 3 kapsle denně s jídlem.

 

PROČ JE HOŘČÍK KLÍČOVÝ

Kód Kód: 474
Kategorie: Vitaminy a Minerály
Hmotnost: 0.2 kg
Obsah: 90 kapslí
Zpět do obchodu