MCT olej, 500 ml

MCT olej je extrakt z kokosového oleje. Je to energetická rozbuška a velký pomocník při snahách o redukci váhy a odbourávání tukové tkáně. Skládá se ze 70 % z kyseliny kaprylové a ze 30 % z kyseliny kaprinové, které mají mnoho dalších zdravotních benefitů.

469 Kč
Momentálně nedostupné

MCT olej je ve zkratce to nejlepší z kokosu. Je to nejlepší a nejrychlejší zdroj stabilní energie a ideální pro lidi, kteří se snaží zhubnout a po eliminaci sacharidů jim chybí šťáva. Má takovou sílu, že dodá dostatek energie i na silový trénink.

v čem je kouzlo mct oleje?

  1. Dodá stabilní energii
  2. Povzbuzuje metabolismus
  3. Další zdravotní efekty

nejkvalitnější energie

Sacharidy (cukry) jsou rychlým zdrojem energie, ale narušují inzulinovou senzitivitu - krevní cukr nám s nimi rychle vystřelí, ale také rychle spadne, takže je člověk za chvíli zase bez šťávy. Tuky zajišťují stabilní zdroj energie, což má vliv i na psychiku a mentální výkonnost (víc toho uděláte).

MCT olej je mezi tuky v tomto ohledu král. Obsahuje totiž středně dlouhé řetězce mastných kyselin, které se v játrech okamžitě mění v energii a snadno prostupují buněčnými membránami. Dokonce k jejich zužitkování nejsou potřeba speciální enzymy, takže nezatěžují trávící trakt. Jsou tedy ideální jako rychlý zdroj energie i pro trénink při tukovém metabolismu.

MCT mohou být navíc rychle mobilizovány k zotavení po cvičení, aby obnovily svaly a zabránily rozpadu bílkovin, k němuž může dojít po tvrdých trénincích, kdy organismus využívá energické rezervy těla.

tukový metabolismus

Středně dlouhé řetězce mastných kyselin mají velmi pozitivní účinek na tělo. Především dokážou stimulovat tělesný metabolismus, což vede k redukci nadměrné hmotnosti. MCT olej totiž umí zvýšit aktivitu štítné žlázy. Možná jste slyšeli o tzv. líné štítné žláze, která je příčinou toho, že se některým lidem nedaří zhubnout i přes veškerou snahu.

S MCT olejem můžete specificky podporovat zejména nízkosacharidovou a ketogenní stravu.

další zdravotní efekty

Povzbuzený metabolismus přináší další výhody - především se díky němu urychlí proces regenerace, a to i na buněčné úrovni. Staré buňky lépe odumírují a snižuje se riziko jejich mutace (rakovina), jejich místo snadněji nahrazují buňky nové. Díky tomu pracuje lépe celý imunitní systém.

Existuje řada studií na obyvatelstvu ostrovů v Pacifiku, které žije na plně saturovaném kokosovém oleji. Závěr? Téměř nulové množství kardiovaskulárních onemocnění. Kyselina kaprylová a kaprinová mají protizánětlivý účinek, efektivně působí proti kvasinkám a patogenům.

bullet

bez chuti a vůně

Nespornou výhodou je, že MCT olej je bez chuti a zápachu, tudíž je snadno použitelný pro kohokoli. Je vyrobený z kokosů bez GMO bez palmového oleje. Je bez laktózy, bez lepku, bez želatiny a je certifikovaný a testovaný v Německu.

Vysoce kvalitní balení zajišťuje nejen bezpečnou přepravu, ale také velmi vysokou úroveň ochrany proti slunečnímu záření. MCT olej je navíc velice stabilní, takže neoxiduje. Speciální olejový dávkovač zjednodušuje dávkování.

použití

MCT olej s kyselinou kaprylovou a kaprinovou se hodí do proteinových koktejlů v kombinaci se syrovátkovými bílkovinami. Jeho užití je velmi univerzální, dá se použít do salátů, na smažení (nepřepaluje se) nebo do kávy pro přípravu tzv. power coffee, která přináší stabilnější povzbuzující účinek.

Použít se dá jakkoli. Například do následujícího receptu pro "neprůstřelnou" horkou čokoládu:

2 lžíce másla
1 polévková lžíce MCT
1 polévková lžíce surového kakaového prášku
1/8 lžičky vanilkového prášku
špetku soli
0,33 l horké vody
(případně špetku erythritolu)

Dávkování: Začněte jednou lžičkou denně a pomalu zvyšujte dávkování až na 1 až 2 polévkové lžíce denně.

Kód Kód: 680
Kategorie: Potraviny
Hmotnost: 0.8 kg
Obsah: 500 ml
Zpět do obchodu