Hydroláty Florihana BIO, různé varianty

Čisté hydroláty značky Florihana jsou v BIO kvalitě, bez konzervantů, bez alkoholu a mají pro pleť prospěšné, mírně kyselé pH. Získávají se destilací ekologicky pěstovaných nebo divoce rostoucích rostlin. Díky speciálnímu destilačnímu procesu a vysokému extrakčnímu poměru obsahují hydroláty značky Florihana významný podíl aromatických molekul, zachovávají jedinečné vlastnosti rostliny a delikátní vůni.

269 Kč 349 Kč 269 Kč 349 Kč 269 Kč od 269 Kč
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu

Ve většině lze hydroláty aplikovat přímo na pokožku bez nutnosti dalšího ředění. Díky svému harmonickému působení a složení jsou vhodné pro kojence, těhotné ženy a seniory. Paleta jejich použití je nesmírně rozmanitá od kosmetiky přes inhalace až po využití jako přírodní aroma.

hydrolát chrpa bio

chrpa

Čerstvý hydrolát z chrpy (Centaurea cyanus) je 100% čistý bez konzervantů a certifikovaný BIO (USDA, JAS, Ecocert). Získává se destilací květů. Hydrolát je klasifikován jako přírodní aroma.

Chrpa modrá původem z jihovýchodní Evropy je jednoletá léčivá bylina z čeledi hvězdnicovitých, která vyniká nebesky modrými květy s purpurovým středem.

Hydrolát z chrpy má příjemnou bylinnou vůni se sladce květinovými podtóny. Používá se v kosmetických produktech, které tiší pocit unavených očí po dlouhé práci na počítači. Kosmetika s hydrolátem z chrpy tonizuje, osvěžuje a čistí všechny typy pleti včetně dětské. Zejména je vhodná pro citlivou, suchou pokožku a pleť se sklonem k zarudnutí a zánětům.

Země původu: Francie
Způsob kultivace: Vypěstováno
Bio ingredience: 100%
Přírodní ingredience: 100%
Způsob výroby: Destilace
Použitá část: Květy
pH: 3,67
Konzervanty: Bez konzervantů
Profil vůně: Delikátní, sladká, květinová se zelenými tóny
Obsah: 200 ml

hydrolát kadidlovník (frankinsens) bio

kadidlovnik

Čerstvý hydrolát z kadidlovníku (Boswellia carterii) je 100% čistý bez konzervantů a certifikovaný BIO (USDA, JAS, Ecocert). Vyrábí se destilací pryskyřice. Hydrolát je klasifikován jako přírodní aroma.

Symbol uctívání. Kadidlo, aromatická pryskyřice ze stromu rodu Boswellia, bylo ve starověku spojeno s náboženskými obřady, lidovým léčitelstvím a bohatstvím. Pryskyřice ze stromu s malými bílými nebo růžovými květy byla zvláště ceněná jako vykuřovadlo.

Hydrolát z pryskyřice kadidlovníku se používá v kosmetice jako pleťové tonikum pro očistu všech typů pleti, zvláště pro pleť zralou a se sklonem k vráskám. Nachází své uplatnění jako ingredience kosmetických produktů, které zklidňují, regenerují pokožku a pomáhají zpomalit proces stárnutí pleti. Představuje podporu při meditaci, přináší jemnou krásu a moudrost do života.

Země původu: Somálsko
Způsob kultivace: Divoce rostoucí
Bio ingredience: 100%
Přírodní ingredience: 100%
Způsob výroby: Destilace
pH: 4.09
Konzervanty: Bez konzervantů
Použitá část: Pryskyřice
Profil vůně: Teplá, nasládlá, lehce pryskyřičná, kořeněná, balzámová, kouřová s jemnými jehličnanovými podtóny
Obsah: 200 ml 

hydrolát vilín virginský bio

vilin

Čerstvý hydrolát z vilínu virginského (Hamamelis virginiana) je 100% čistý bez konzervantů a certifikovaný BIO (USDA, JAS, Ecocert). Získává se destilací byliny. Hydrolát je klasifikován jako přírodní aroma.

Vilín virginský je opadavý keř podobný lísce z čeledi vilínovitých, jehož vonné květy vyrůstají současně s dozrávajícími loňskými plody.

Hydrolát z vilínu virginského je vhodný jako ingredience pleťového tonika pro smíšenou, citlivou, mastnou, problematickou a zralou pleť. Blahodárně působí na podrážděnou pokožku. Používá se jako součást produktů, které podporují kožní mikrocirkulaci. Je známý jako přísada kosmetiky s adstringentními účinky (stahující póry), zklidňující pleť, zmírňující pocení a snižující tmavé kruhy nebo otoky pod očima.

Země původu: Francie
Způsob kultivace: Vypěstováno
Bio ingredience: 100%
Přírodní ingredience: 100%
Konzervanty: Bez konzervantů
pH: 4,00
Způsob výroby: Destilace
Použitá část: Bylina
Profil vůně: Bylinná s dřevitými a zelenými podtóny
Obsah: 200 ml

hydrolát růže damašská bio

růže

Čerstvý hydrolát z růže damašské (Rosa damascena) je 100% čistý bez konzervantů a certifikovaný BIO (USDA, JAS, Ecocert). Získává se destilací květů. Hydrolát je klasifikován jako přírodní aroma.

Růže damašská též růže damascénská je hybridní druh rodu růže původem ze Středního východu. Jedna z nejstarších růží se dnes pěstuje především pro svou jedinečnou vůni, která je ceněná v parfémářství.

Hydrolát z růže damašské tonizuje, osvěžuje, zklidňuje a zjemňuje pleť. Je vhodný pro všechny typy pleti, zvláště pro citlivou, suchou, zralou a dětskou. Blahodárně působí na pleť se sklonem k zarudnutí a zánětům.

Země původu: Bulharsko
Způsob kultivace: Vypěstováno
Bio ingredience: 100%
Přirodní ingredience: 100%
Způsob výroby: Destilace
Použitá část: Květy
pH: 5,25
Konzervanty: Bez konzervantů
Profil vůně: Květinová s medovými podtóny, smyslná
Obsah: 200 ml

Hydrolát tea tree bio

tea tree_1

Čerstvý hydrolát z čajovníku (Melaleuca alternifolia) je 100% čistý bez konzervantů a certifikovaný BIO (USDA, JAS, Ecocert). Získává se destilací listů. Hydrolát je klasifikován jako přírodní aroma.

Kajeput střídavolistý známý jako čajovník nebo tea tree je strom z čeledi myrtovitých. Roste divoce v močálech a mokřinách severovýchodního pobřeží v Novém Jižním Walesu v Austrálii. Zároveň se ve velkém pěstuje na plantážích. Evropany byl objeven díky výpravě britského mořeplavce Jamese Cooka roku 1770. Pro své vlastnosti byl zvláště ceněn domorodými Australany. V současnosti se těší oblibě po celém světě.

Hydrolát tea tree je vynikajícím pomocníkem pro smíšenou, mastnou, problematickou pleť a pokožku se sklonem k plísním. Používá se jako ingredience v kosmetických produktech, které čistí, tonizují a osvěžují pleť. Hydrolát příznivě působí na dýchací systém. Uplatnění nalezne v péči o ústní dutinu stejně jako v intimní hygieně.

Země původu: Jihoafrická republika
Způsob kultivace: Vypěstováno
Bio ingredience: 100%
Přirodní ingredience: 100%
Způsob výroby: Destilace
Použitá část: Listy
Konzervanty: Bez konzervantů
pH: 4,22
Profil vůně: Ostrá bylinná vůně s dřevitými podtóny
Obsah: 200 ml

Přidat nadpis

Pro řešení obtíží u DOMÁCÍCH MAZLÍČKŮ je zpravidla vedle fyziologicky vhodné stravy ("základu") nezbytné použít "nadstavbu" v podobě určitých postupů a silných léčivých látek, které jsou vhodné a zdraví neškodí na rozdíl od běžně užívaných syntetických farmak (syntetická antibiotika, syntetická antiparazitika - odčervení, kortikoidy, inzulín, chemoterapie, vakcíny...). Mnohé lze využít i pro hospodářská zvířata. Jak v rámci prevence obtíží a stravy, tak v rámci řešení vzniklých obtíží (postupy a látky) lidé považují za "normu" to, co ale přirozenou normou není. Tato "norma" je propagovaná průmyslem okolo domácích mazlíčků, který je velmi výhodný pro výrobce krmiv a suplementů, farmaceutický průmysl a veterináře, avšak je velmi nevýhodný pro zdraví zvířat a peněženku jejich majitelů.

Mezi vhodné přírodní léčivé látky pro zvířata patří dračí krev, coriolus, kurkumin (účinné např. na parazity, bakteriální a virové infekce, trávicí obtíže, rakovinu), některé esenciální oleje (levandule a frankinsence) v terapeutické/bio kvalitě (např. při rakovině, infekcích, narušené psychice - trauma, úlek atd.) nebo i hydroláty pro lehkou podporu zdraví (např. zevní očištění rány, hnisu, výtoku z očí/uší a ospalek; jemná podpora trávení).

Klíčové je ovšem odpovídající dávkování, způsob podávání a kontext toho, kdy a jaká látka je vhodná. Např. některé esenciální oleje (EO) mohou být pro ně až toxické obzvlášť ve větším množství, např. oregáno, tea-tree a citrusy - zejména pro kočky! I pokud rozprašujete oleje v místnosti pro sebe, zvíře by mělo mít únikový prostor. U EO pro domácí mazlíčky je dobré nechat zvířeti vybrat z několika vhodných druhů přičichnutím k lahvičce a pozorovat jeho reakci.

Pro doplnění odpovídající stravy (syrové maso, vnitřnosti, kosti) se hodí také v malém množství přidávat kokosový olej - dobře stravitelný a antimikrobiální tuk, a případně i vitamín E mix tokoferolů (zde je opět nutné volit vhodné množství).
 
Ne všechny přírodní látky, které propagují "alternativní" odborníci jsou fyziologicky vhodné (a to pro lidi i zvířata), některé jsou až vysoce škodlivé, degenerativní, karcinogenní (omega-3/rybí olej, lněný olej/ostropestřcový olej, koloidní stříbro, křemelina, zelené prášky, nestravitelná vláknina /pro kočky/, "přírodní" přípravky obsahující sladidla a konzervanty...)
 

To vše je podrobně rozebráno v kapitolách o krmení a kapitole "Řešení obtíží" v novém e-booku "VELKÝ PRŮVODCE KE ZDRAVÍ DOMÁCÍCH MAZLÍČKŮ". Mimo další postupy a látky pro řešení obtíží a nemocí se dozvíte mnoho nezbytných informací k samotné prevenci obtíží a prodloužení života a radosti s našimi zvířátky (jak a čím je přesně krmit, jak předcházet nemocem, chronickým obtížím či akutním stavům kromě vhodné stravy, co vše je potřeba k dlouhodobému zdraví).

Obsah a podrobnosti k e-booku najdete na www.elihealth.cz, nebo ho objednávejte na e-mailu info@elihealth.cz

Kód Kód: 954/CHR 954/KAD 954/VIL 954/RUZ 954/TEA Zvolte variantu
Kategorie: Přírodní kosmetika
Zpět do obchodu