Curcumin Phytosome – vysoká vstřebatelnost

Vědecké studie se shodují: kurkumin je téměř zázrak. Hlavní benefit? Jde o velice silný antioxidant, který vykazuje protinádorové a protizánětlivé účinky. Problém býval s jeho vstřebatelností. Tu řeší patentovaná technologie Phytosome®, která zvyšuje využitelnost kurkuminu o 2900 %.

599 Kč
Skladem

Takto razantní (a klinicky prokázané) zvýšení vstřebatelnosti kurkuminu je možná díky patentované technologii Phytosome®, která do fosfolipidového přípravku zabuduje 3 základní kurkuminoidy (kurkumin, demethoxykurkumin, bisdemethoxykurkumin).

Co je kurkumin

Kurkumin je flavonoid označovaný také jako kurkumová žluť a je aktivní složkou kořenu kurkumy. Jde o jednu z nejvíce prozkoumaných přírodních látek s celou škálou blahodárných účinků na lidský organismus. Existuje na to celkem 31 publikovaných klinických studií na lidech.

Curcumin Phytosome Power Complex zajišťuje lepší profil kurkuminoidů v krevní plasmě díky vysokému obsahu dementhoxykurkuminu, který je považován za důležitější pro protizánětlivé účinky.

na co kurkumin pomáhá

 • silný antioxidant s protizánětlivými účinky
 • zlepšuje trávení (játra, žlučník, žaludek, střeva)
 • má protibakteriální a protivirové účinky
 • pomáhá na artrózu, osteoporózu apod.
 • udržuje zdravé klouby, chrupavky, šlachy, ulevuje od bolesti
 • snižuje cholesterol a potlačuje kardiovaskulární choroby
 • má protirakoviné účinky, blokuje tvorbu metastáz (studie University of Arizona)
 • zlepšuje paměť (výzkum Ohio State University)
 • má pozitivní dopad v prvních stádiích cukrovky
 • funguje jako antidepresivum (studie Murchod University)
 • posiluje imunitu, zlepšuje regeneraci
 • má epigenetické účinky
 • chrání nervovou soustavu (Alzheimer, Parkinson, mozková mrtvice apod.)

Složení:
500 mg Meriva® Phytosome® Turmeric Complex.
Patentovaná směs extraktu kořene kurkumy a fosfatidylcholinu 500 mg.
Kurkumin a další kurkuminoidy, min. 20 %.
100% čisté extrakty, neobsahuje plnidla ani konzervační látky.
HPMC rostlinné tobolky – vhodné pro vegetariány a vegany.

Balení: 90 kapslí x 500 mg čistá hm. extraktu 45 g,

Dávkování:
při zdravotních problémech: 2-4 kapsle denně
kapsle užívejte nejlépe s jídlem a dostatečně zapijte

Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Není určeno pro děti do 3 let.
Není určeno jako náhrada pestré stravy.
Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C

kurkumin

vstřebatelnost kurkuminu

Kurkumin je látka s velkým potenciálem podpory lidského zdraví. Hlavním problémem je ovšem její velmi špatná vstřebatelnost. Pokud chceme dosáhnout účinků na zdraví, nemá význam užívat samotnou kurkumu, která obsahuje jen cca 3 % kurkuminu. Pro správný účinek je tedy třeba použít izolovaný kurkumin a zajistit, aby se z trávicího traktu dostal do krve. Původně se k tomuto účelu používal extrakt z pepře. To má ovšem své nevýhody a proto se tento 25 let starý způsob užívání dnes nahrazuje modernějšími metodami zpracování kurkuminu jako je Phytosome®, které má vyšší vstřebatelnost a dostupnost bez nežádoucích účinků pepřového extraktu.

Phytosome vs. liposome

Tento kurkumin je zpracován phytosomáIní technologií. Na trhu jsou i produkty zpracované technologií liposomální. I když vypadají podobně, existují mezi nimi zásadní rozdíly. V liposomech jsou složky rozpuštěny v centrální části dutiny, s omezenou možností molekulární interakce mezi okolním lipidem a hydrofilní látkou. Naopak, v technologi Phytosome®, je kurkuminový extrakt zabudován ve fosfolipidové matrici tak, jako by byl integrální částí lipidové membrány. Přípravek Phytosome® zvyšuje absorpci účinných složek při místním nanesení na kůži a zlepšuje systémovou biologickou dostupnost při orálním podání. Ve vodním médiu Phytosome® převezme micelární tvar, který tvoří sférickou strukturu, celkově podobnou liposomu, ale s jiným umístěním účinné látky.

Phytosome vs. extrakt z pepře

Před 25 lety se zvyšování vstřebatelnosti kurkuminu začalo zvyšovat kombinací kurkuminu s extraktem z pepře. Extrakt z pepře zvyšuje propustnost střevní stěny a blokuje v játrech určitý druh enzymů odpovědných za detoxikační procesy. Z těchto důvodů dlouhodobé a pravidelné užívání pepřového extraktu nemusí tedy být vhodné. Extrakt z pepře také nežádoucím způsobem ovlivňuje účinek velké většiny léků. Pepř navíc řeší jen polovinu problému - blokuje metabolickou přeměnu kurkuminu v játrech, ale vůbec nezlepšuje jeho rozpustnost. Phytosome® technologie řeší obojí a bez potřeby dodávat pepřový extrakt. Je proto účinnější a vhodná pro dlouhodobé užívání a působení kurkuminu v organismu.

Kód Kód: 629
Kategorie: Vitaminy a Minerály
Hmotnost: 0.2 kg
Obsah: 90 kapslí

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení