Curcumin Phytosome – vysoká vstřebatelnost

Vědecké studie se shodují: kurkumin je téměř zázrak. Hlavní benefit? Jde o velice silný antioxidant, který vykazuje protinádorové a protizánětlivé účinky. Problém býval s jeho vstřebatelností. Tu řeší patentovaná technologie Phytosome®, která zvyšuje využitelnost kurkuminu o 2900 %.

599 Kč
Skladem

Takto razantní (a klinicky prokázané) zvýšení vstřebatelnosti kurkuminu je možná díky patentované technologii Phytosome®, která do fosfolipidového přípravku zabuduje 3 základní kurkuminoidy (kurkumin, demethoxykurkumin, bisdemethoxykurkumin).

Co je kurkumin

Kurkumin je flavonoid označovaný také jako kurkumová žluť a je aktivní složkou kořenu kurkumy. Jde o jednu z nejvíce prozkoumaných přírodních látek s celou škálou blahodárných účinků na lidský organismus. Existuje na to celkem 31 publikovaných klinických studií na lidech.

Curcumin Phytosome Power Complex zajišťuje lepší profil kurkuminoidů v krevní plasmě díky vysokému obsahu dementhoxykurkuminu, který je považován za důležitější pro protizánětlivé účinky.

na co kurkumin pomáhá

 • silný antioxidant s protizánětlivými účinky
 • zlepšuje trávení (játra, žlučník, žaludek, střeva)
 • má protibakteriální a protivirové účinky
 • pomáhá na artrózu, osteoporózu apod.
 • udržuje zdravé klouby, chrupavky, šlachy, ulevuje od bolesti
 • snižuje cholesterol a potlačuje kardiovaskulární choroby
 • má protirakoviné účinky, blokuje tvorbu metastáz (studie University of Arizona)
 • zlepšuje paměť (výzkum Ohio State University)
 • má pozitivní dopad v prvních stádiích cukrovky
 • funguje jako antidepresivum (studie Murchod University)
 • posiluje imunitu, zlepšuje regeneraci
 • má epigenetické účinky
 • chrání nervovou soustavu (Alzheimer, Parkinson, mozková mrtvice apod.)

Složení:
500 mg Meriva® Phytosome® Turmeric Complex.
Patentovaná směs extraktu kořene kurkumy a fosfatidylcholinu 500 mg.
Kurkumin a další kurkuminoidy, min. 20 %.
100% čisté extrakty, neobsahuje plnidla ani konzervační látky.
HPMC rostlinné tobolky – vhodné pro vegetariány a vegany.

Balení: 90 kapslí x 500 mg čistá hm. extraktu 45 g,

Dávkování:
při zdravotních problémech: 2-4 kapsle denně
kapsle užívejte nejlépe s jídlem a dostatečně zapijte

Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Není určeno pro děti do 3 let.
Není určeno jako náhrada pestré stravy.
Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C

kurkumin

vstřebatelnost kurkuminu

Kurkumin je látka s velkým potenciálem podpory lidského zdraví. Hlavním problémem je ovšem její velmi špatná vstřebatelnost. Pokud chceme dosáhnout účinků na zdraví, nemá význam užívat samotnou kurkumu, která obsahuje jen cca 3 % kurkuminu. Pro správný účinek je tedy třeba použít izolovaný kurkumin a zajistit, aby se z trávicího traktu dostal do krve. Původně se k tomuto účelu používal extrakt z pepře. To má ovšem své nevýhody a proto se tento 25 let starý způsob užívání dnes nahrazuje modernějšími metodami zpracování kurkuminu jako je Phytosome®, které má vyšší vstřebatelnost a dostupnost bez nežádoucích účinků pepřového extraktu.

Phytosome vs. liposome

Tento kurkumin je zpracován phytosomáIní technologií. Na trhu jsou i produkty zpracované technologií liposomální. I když vypadají podobně, existují mezi nimi zásadní rozdíly. V liposomech jsou složky rozpuštěny v centrální části dutiny, s omezenou možností molekulární interakce mezi okolním lipidem a hydrofilní látkou. Naopak, v technologi Phytosome®, je kurkuminový extrakt zabudován ve fosfolipidové matrici tak, jako by byl integrální částí lipidové membrány. Přípravek Phytosome® zvyšuje absorpci účinných složek při místním nanesení na kůži a zlepšuje systémovou biologickou dostupnost při orálním podání. Ve vodním médiu Phytosome® převezme micelární tvar, který tvoří sférickou strukturu, celkově podobnou liposomu, ale s jiným umístěním účinné látky.

Phytosome vs. extrakt z pepře

Před 25 lety se zvyšování vstřebatelnosti kurkuminu začalo zvyšovat kombinací kurkuminu s extraktem z pepře. Extrakt z pepře zvyšuje propustnost střevní stěny a blokuje v játrech určitý druh enzymů odpovědných za detoxikační procesy. Z těchto důvodů dlouhodobé a pravidelné užívání pepřového extraktu nemusí tedy být vhodné. Extrakt z pepře také nežádoucím způsobem ovlivňuje účinek velké většiny léků. Pepř navíc řeší jen polovinu problému - blokuje metabolickou přeměnu kurkuminu v játrech, ale vůbec nezlepšuje jeho rozpustnost. Phytosome® technologie řeší obojí a bez potřeby dodávat pepřový extrakt. Je proto účinnější a vhodná pro dlouhodobé užívání a působení kurkuminu v organismu.

Kód Kód: 629
Kategorie: Vitaminy a Minerály
Hmotnost: 0.2 kg
Obsah: 90 kapslí