Bio kokosový olej WOLFINO bez vůně 500 ml

Prémiový BIO RBD kokosový olej s neutrální chutí, bez vůně. Má vysoký kouřový bod. Fair trade výrobek z panenské přírody Filipín. Při sběru kokosů nebyly využity opice.

219 Kč
Skladem

web_1920x837px


Výjimečnost kokosového oleje wolfino

Kokosový olej WOLFINO v sobě jedinečným způsobem spojuje dva základní atributy: nejvyšší kvalitu a důraz na morální hledisko.

Varianta bez vůně je produkt s certifikací BIO, což znamená, že kokosy byly pěstovány v ekologickém zemědělství, a následně šetrně rafinovány parou bez použití chemie. Díky tomu má neutrální vůni a chuť a ještě lepší stabilitu. Pochází z čisté oblasti Filipín.

Kromě toho jde o fair trade výrobek, farmáři na Filipínách tedy pro svou práci měli férové podmínky a dostali za ni odpovídající odměnu. Olej WOLFINO navíc jako jediný v ČR ctí další etický atribut: při sběru kokosových ořechů nebyly využívány opice, což je jinak bohužel zcela běžná praktika. 

Dalším bonusem kokosového oleje WOLFINO je velké, půllitrové balení.

Typickou vlastností pro panenský kokosový olej je, že do teploty okolo 25 °C se jedná o bílou, v závislosti na teplotě více či méně pevnou hmotu. Po překročení této teploty olej přechází do tekutého stavu.

Unikátnost kokosového oleje spočívá v tom, že obsahuje drtivý podíl nasycených mastných kyselin, které se v těle rychle zpracovávají na energii, a nikoli do tukových zásob.

OLEJ LZE ZAKOUPIT I VE VARIANTĚ RAW

POUŽITÍ

Do kuchyně

 • studená kuchyně (dezerty, pomazánky, dresinky, k ovoci, do smoothie, do kaší a příloh, na doplnění jakéhokoli jídla)
 • vaření, pečení, smažení (vysoký kouřový bod)
 • do kaší, shaků, polévek, smoothie
 • na výrobu zdravého cukroví
 • do kávy nebo kakaa
 • celkově obohatí nutriční profil pokrmu
 • lze užívat ve vhodném množství jako samotný suplement (není nutné, pokud ho používáte denně v kuchyni)

V kosmetice

 • péče o pokožku a pleť
 • na kožní defekty, ekzémy, opary, bradavice a rány
 • na vlasy a nehty (např. vlasový zábal)
 • na odlíčení
 • ústní hygiena
 • balzám po holení
 • dá se využít při výrobě přírodní kosmetiky
 • na masáže nebo jako lubrikant

Pro domácí mazlíčky

 • posiluje jejich imunitu
 • zlepší kvalitu jejich srsti
 • dá se použít např. na otlaky

Podáváme v malém množství k jejich přirozené stravě. U koček a psů to je syrové maso, kosti, vnitřnosti. Psi na rozdíl od koček k tomu mají i určité, lépe stravitelné druhy sacharidů (pozor, mnozí dávají nevhodné škroby, antinutrienty, nadbytek vlákniny). To je strava odpovídající fyziologii jejich druhu na rozdíl od jakýchkoli granulí nebo konzerv, kterými jim (nevědomky) velmi ubližujeme a život ukracujeme. Jsou škodlivé a degenerativní kvůli složení i způsobu zpracování.

Kokosový olej podporuje zdraví zvířat podobným způsobem jako to vaše, proto je jak vhodnou součástí jejich stravy, tak i prevencí a pomocí při léčbě nemocí/zranění; hodí se i na určité vnější ošetření (vč. hlodavců!).

Stravě, prevenci a řešení obtíží se věnuje e-book – "Velký průvodce ke zdraví domácích mazlíčků". Je nezbytný pro všechny (vč. pokročilejší majitelů), kteří si chtějí prodloužit radost se zvířaty, ušetřit strach a bolest jim i sobě, a ušetřit peníze za krmení i léčbu dlouhodobě nefunkční „léčbu“ obtíží, které z podstaty nevhodné péče nastanou. Některých zásadních chyb se dopouští i zastánci "klasického" BARF (v rámci krmení, suplementů i řešení obtíží).

letaknovy

 

Více tipů na použití a jak kokosový olej zařadit do stravy lidí i zvířat a také odbornější podrobnosti o kokosovém oleji a jeho vlivu na zdraví najdete na www.elihealth.cz/kokosovy-olej/.

 

NASYCENÝ KRÁL - VÍCE O KOKOSOVÉM OLEJI V BLOGU

 

Náš filipínský výrobce pracuje s několika různými farmáří (okolo 1300 malých farem), které pěstují kokosové palmy - neboli kokosovníky - na certifikovaných bio plantážích.

Pracujeme s farmáři v rámci těch nejetičtějších a nejspravedlivějších podmínek. Nakupujeme kokosové ořechy za ceny, které podporují udržitelné zemědělství a zároveň tak, aby se produkce kokosů farmářům vyplatila.

Při pěstování a sklizni naši farmáři dbají na zachování úrodnosti půdy a na ochranu celého ekosystému.

Kokosovníky jsou pěstovány přírozeně, bez genetické modifikace, pouze za přítomnosti přírodních hnojiv a bez syntetických pesticidů – tedy jak to příroda zamýšlela. Při sběru kokosových ořechů také nevyužíváme opice, jak je to běžné na mnoha farmách. Proto najdete na naší etiketě logo „Not picked by monkeys“ - nesbíráno opicemi. 

Nutriční hodnoty na 100 g
Energetická hodnota 3764 kJ / 899 kcal
Tuky 99,88 g
z toho nasycené mastné kyseliny 93,9 g
Sacharidy 0 g
Bílkoviny 0 g
Sůl 0 g
 

Obsah: 500 ml
Složení: 100% BIO a RAW panenský kokosový olej z kontrolovaného ekologického zemědělství. Bez přísad, barviv a konzervantů. Možné místní zabarvení kokosového oleje není závadné, jde o přirozenou surovinu.
Skladujte v suchu a temnu. 
Země původu: Filipíny

Přidat nadpis

Pro řešení obtíží u DOMÁCÍCH MAZLÍČKŮ je zpravidla vedle fyziologicky vhodné stravy ("základu") nezbytné použít "nadstavbu" v podobě určitých postupů a silných léčivých látek, které jsou vhodné a zdraví neškodí na rozdíl od běžně užívaných syntetických farmak (syntetická antibiotika, syntetická antiparazitika - odčervení, kortikoidy, inzulín, chemoterapie, vakcíny...). Mnohé lze využít i pro hospodářská zvířata. Jak v rámci prevence obtíží a stravy, tak v rámci řešení vzniklých obtíží (postupy a látky) lidé považují za "normu" to, co ale přirozenou normou není. Tato "norma" je propagovaná průmyslem okolo domácích mazlíčků, který je velmi výhodný pro výrobce krmiv a suplementů, farmaceutický průmysl a veterináře, avšak je velmi nevýhodný pro zdraví zvířat a peněženku jejich majitelů.

Mezi vhodné přírodní léčivé látky pro zvířata patří dračí krev, coriolus, kurkumin (účinné např. na parazity, bakteriální a virové infekce, trávicí obtíže, rakovinu), některé esenciální oleje (levandule a frankinsence) v terapeutické/bio kvalitě (např. při rakovině, infekcích, narušené psychice - trauma, úlek atd.) nebo i hydroláty pro lehkou podporu zdraví (např. zevní očištění rány, hnisu, výtoku z očí/uší a ospalek; jemná podpora trávení).

Klíčové je ovšem odpovídající dávkování, způsob podávání a kontext toho, kdy a jaká látka je vhodná. Např. některé esenciální oleje (EO) mohou být pro ně až toxické obzvlášť ve větším množství, např. oregáno, tea-tree a citrusy - zejména pro kočky! I pokud rozprašujete oleje v místnosti pro sebe, zvíře by mělo mít únikový prostor. U EO pro domácí mazlíčky je dobré nechat zvířeti vybrat z několika vhodných druhů přičichnutím k lahvičce a pozorovat jeho reakci.

Pro doplnění odpovídající stravy (syrové maso, vnitřnosti, kosti) se hodí také v malém množství přidávat kokosový olej - dobře stravitelný a antimikrobiální tuk, a případně i vitamín E mix tokoferolů (zde je opět nutné volit vhodné množství).
 
Ne všechny přírodní látky, které propagují "alternativní" odborníci jsou fyziologicky vhodné (a to pro lidi i zvířata), některé jsou až vysoce škodlivé, degenerativní, karcinogenní (omega-3/rybí olej, lněný olej/ostropestřcový olej, koloidní stříbro, křemelina, zelené prášky, nestravitelná vláknina /pro kočky/, "přírodní" přípravky obsahující sladidla a konzervanty...)
 

To vše je podrobně rozebráno v kapitolách o krmení a kapitole "Řešení obtíží" v novém e-booku "VELKÝ PRŮVODCE KE ZDRAVÍ DOMÁCÍCH MAZLÍČKŮ". Mimo další postupy a látky pro řešení obtíží a nemocí se dozvíte mnoho nezbytných informací k samotné prevenci obtíží a prodloužení života a radosti s našimi zvířátky (jak a čím je přesně krmit, jak předcházet nemocem, chronickým obtížím či akutním stavům kromě vhodné stravy, co vše je potřeba k dlouhodobému zdraví).

Obsah a podrobnosti k e-booku najdete na www.elihealth.cz, nebo ho objednávejte na e-mailu info@elihealth.cz

Kód Kód: 883
Jméno značky: WOLFINO
Kategorie: Potraviny
Hmotnost: 0.75 kg
Objem: 500 ml
Zpět do obchodu